Janec’i Ralli Glögi: Kas Tänak suudab kaitsta oma eelmise aasta võitu?

0
354

Foto: WRC.comRally Italia Sardegna 2018

Sardiinia tõstab õhku kaks küsimust. Kas Tänak suudab kaitsta oma eelmise aasta võitu? Ning kuidas saab hakkama Neuville teepuhastamisega?

Üle pika aja on stardirivis ka Martin Prokop Aga ei ole täpselt teada kas ta sõidab oma vana Fionaga või on kasutusel uue generatsiooni WRC.  Kahjuks ühte meest enam stardirivis ei ole ning selleks on Meeke.

Hooaja liider

hyundai.png

HYUNDAI SHELL MOBIS WRT
Meeskonnas on uus olukord. Neuville läheb rajale esimesena. Huvitav oleks näha kui hästi ta selle teepuhatsamisega hakkama saab. Sordo on seekord jäänud pealtvaatajaks. Tema semel on stardis Paddon kes eelmine aasta näitas seal head minekut. Paraku see hooaeg ei ole nii hästi kulgenud. Eks oma jälje jätab ka see, et ta ei saa sõita kaasa täit hooaega. Mikkelsenist ei oota midagi. Ei saa ta kuidagi selle Hyundaiga sõbraks. Ei oska kohe näha kes siit seltskonnast võiks poodiumi kõrgemal astmel seista.

Hooaja teine

ford.pngM-SPORT FORD WORLD RALLY TEAM
Üle pika aja ei pea Ogier enam teepuhastaja rolli mängima. Ning see tõstab Ogieri üheks põhiliseks võidu soosikuks. Sardiinias mängib tee mitte puhastamine suurt rolli. Kuigi ta stardib teisena on siiski juba mingi jälg juba ees. Evans ja Suninen võivad sähvatada, aga siiski on tunne, et sinna tippu neil asja pole. Pigem sõidava kohtadele viiendast kuni kümnendani. 

Hooaja kolmas

toyota.png

TOYOTA GAZOO RACING WRT
Toyota on tugev, Tänak ja Lappi võivad mõlemad võidu peale sõita. Loodaks, et Latvala siit mingid punktid kirja saab. Kolm rallit on ta juba nulli peal olnud. Loodan, et leiab oma mojo ülesse. Mehel on ikka vist karjääri madalaim seis hetkel. Ta süüdistab auto vedrustust. Tänak peab sellelt rallilt saama korralikud punktid kui tahab veel tiitliheitluses sees olla. Portugali null andis päris korraliku tagasilöögi. Punkti vahe kärises päris suureks Aga pool hooaega on veel ees.

Hooaja neljas

citroen.png

CITROEN TOTAL ABU DHABI WRT
Citroenis on päris kõvad muudatused. Meeskonna rivistusest ei leia enam Kris Meeke. Eelmisel nädalal lõhati suur üllatus pomm. Nimelt visati Meeke üle parda. Sellega tõmmati ka kriips alla Meeke karjäärile. Sardiinias on Rivis Breen ja Östberg. Kumbki ei hakka võidu peale sõitma. Mõlemad sellised keskmikud. madistavad pigem Evansi, Sunineni, Mikkelseni ja Paddoniga.

Ühtlasi on võidu soosikuid sisuliselt ainult kaks, Tänak ja Ogier, kuigi võib tulla ka üllatusi. Neuville usun, et kaotab reede kõvasti aega ning selle kaotusega põleb ka tema närv korralikult. Sellistes olukordades on näha, et Neuville on ebastabiilse närvikavaga. Usun, et kuuleme tema kommentaarides seda kuidas ta teeb teistele kiireid sõidujooni ette. Ning tänu sellele on teised temast kiiremad.

Loodan, et tuleb põnev ralli


Vasta