Janec’i Ralli Glögi: Kes võidab Soomes?

964

Pikk puhkus saab peagi läbi ning mootorid käivitataske 26.07 Soomes. Hooaja teine pool tõotab tulla põnev, sest hetke liidril, Neuvillel, pole eelnevatel hooaegadel olnud just hooaja teine pool väga edukas ja see annab lootust, et jälitajad jõuavad järele.

Soomes saab olema pingeline ja närvesööv ralli, kuna pikk paus on selja taga ja kõik tunnevad sõidunälga. Noored kuked hakkavad kindlasti vanu kimbutada ja võidu tahtjaid on palju Suninen, Lappi, Latvala, Tänak, Ogier ja Neuville.

Hooaja liider 

HYUNDAI SHELL MOBIS WRT

Thierry Neuville, Nicolas Gilsoul, Foto: Sarah Vessely copyright: Hyundai Motorsport GmbH

Hyundai läheb päris korraliku eduga nii meeskondlikus kui ka individuaal arvestuses hooaja teisele poolele vastu.

Soomes on rivis Neuville, Mikkelsen, Paddon. No kui siin rallil Mikkelsen oma hoogu ülesse ei saa siis ma ei saa aru miks peab Sordo kodus istuma. Sordo on punkti tabelis neljas, aga Mikkelsen seitsmes.

Kui ilm püsib ja vihma ei tee siis on Neuvillel raske sellisel kiirel rallil teepuhastaja rollis olla. Kui ta reedesel päeval palju ei peaks kaotama siis võib ta suht konkurentsis olla, aga samas pole Neuville Soomes kunagi hiilanud oma kiirusega. Aga saame näha. Võitu ma talle ei ennusta, sest tagant poolt on tulemas soome kunnid ise Latvala, Lappi ja Suninen.

Hooaja teine 

M-SPORT FORD WORLD RALLY TEAM

Fordi uus aero, Foto: M-Sport

Rivis on Ogier, Evans ja Suninen

Ford testis hoolega oma uut aero paketti puhkuse ajal, aga kuulda on, et selle uuenduse saab omale ainult Ogier. Evans ja Suninen peavad läbi ajama veel vana aeroga. Ogier üle pika pikaaja saab minna Soomes rajale olukorras kus ta ei pea teistele teed lahti lükkama. Nüüd on vähemalt üks “kiire” sõidujoon ees. Evans loodan, et suudab teha ka korraliku ralli ning püsib top 6 sees. Suninen arvan, et näitab oma sisu siin korralikult. Tema kange konkurent Lappi on siin silma juba pähe saanud (võit eelmisel aastal), nüüd oleks ka aeg Suninenil nädata mis masti mees ta on. Nende vahel saab olema kindlasti põnev lahing.

Hooaja kolmas 

TOYOTA GAZOO RACING WRT

TOYOTA GAZOO Racing

Rivis on Latvala, Tänak ja Lappi

Toyotal peaks sellel rallil super tulemuseks kõik olemas olema, nii sõitjad kui ka auto. Toyota toob Soomes rajale uuendatud ja võimsama mootori, Latavala tundub on oma mojo ülesse leidnud ning tahab kodus kindlasti kõigile kohta kätte näidata. Aga see ei saa olema kerge, sest Lappi ihkab oma mullust edu korrata. Siin tuleb hea lahing kahe põlvkonna vahel.

Tänakule on nagu raske Soomes võitu ennustada, sest pole ta siin kunagi eriti säranud ja alati on mingi viperus sisse tulnud. Aga loodaks siit kindlasti poodiumit ja Toyotale kokkuvõttes kolmikvõitu, sest kõik muu on läbikukkumine 😉 .

Hooaja neljas 

CITROEN TOTAL ABU DHABI WRT

Foto: Citroën Total Abu Dhabi WRT

Rivis on Breen ja Östberg

Citroen oli ka kuuldavasti kõvasti uuendusi testinud puhkuse ajal. Auto pidavat olema muutunud pehmemaks ja paranenud olla ka pidamine. Saab näha kuidas meestel läheb, aga tunne on selline, et kõrgesse mängu kumbki ei sekku. Lahing tuleb 6-10 kohani. Aga sisimas loodan, et Citroen saaks kirjakorralikud punktid ja kuidagi imelik on siin mitte näha Meeke.

Ken Torn ja Aleks Lesk Foto: Mari Kirss

Lisaks tippudele tulevad rajal veel kaks eestlast Ken Torn ja Roland Poom. Torn sõidab siis JWRC sarjas oma järjekordse ralli. Poom teeb oma debüüdi väljaspool baltikumi. Sõidab sarnaselt Torniga RC4 klassis kuid ei sõida JWRC arvestuses. Tornile on see elulise tähtsusega ralli. Kui siin kõik õnnestub siis on veel lootust järgmine hooaeg ka sõita. Aga kui siin põrub siis jäävad tornile sõitmiseks ainult rajad mis on kuulmiseni pähe jäänud, ehk siis kodune MV sari.

Roland Poom ja Ken Järveoja Rally Estonia 2018 Foto: Marleen Maask

WRC 2 klassis tahab kindlasti noor Rovanperä näidata koha kätte kõigile WRC 2 klassi meestele.

Ootame siis põnevat ja huvitavat rallit

Janec End And Out


Vasta