Janec’i Ralli Glögi: Portugali rallil on stardis 14 WRC autot ja 35 R5 autot

0
317

Portugal on ralli mis poolitab hooaja, sest peale ss10-et on täpselt pool hooaega sõidetud. 2018 hooajal jääb siis veel sõita 6 ja pool rallit. Tegelikult on suht kiiresti hooaeg kulgenud. Portugal tundub suhteliselt populaarne ralli, kuna rivis on 14 WRC autot ja 35 R5 autot. WRC meestest on lisandunud Paddon, Östberg ja Al-Rajhi.

Alustame siis otsast
Hooaja liider

hyundai.png

HYUNDAI SHELL MOBIS WRT
Hyundai on väljas nelja autoga. Neuville Mikkelsen ja Paddon on nomineeritud meeskondlikele punktidele sõitma ja Sordo on selleks, et konkurentidel punkte ees ära noppida. Võidu peale neist neljast näen liikuvat ainult Neuvillet, kuigi Paddon võib ka üllatada, stardib ta ju suht rivi lõpust. Mikkelsen ja Sordo madistavad esikümne keskel oma kohtade eest.

Hooaja teine

ford.png

M-SPORT FORD WORLD RALLY TEAM
Ford on väljas kolme autoga Ogier, Evans ja Suninen. Ei oska nagu midagi oodata. Argeniinas panid nad lati alt läbi. Ogier oli ainuke kes alt minnes ka latti riivas. Ralli võidu pretendenti ma sellest meeskonnast ei leia. Ogier puhastab teed ja võib väga palju kaotada. Kui suudab reede kaotuse minimaalse hoida siis VÕIB juhtuda, et ta on laupäeval ja pühapäeval konkurentsis. Evans ja Suninen on pigem esikümne teises pooles. Kaldun arvama, et Ford see aasta meeskondliku tiitlit ei võida. Evans ja Suninen ei suuda Ogierile tuge pakkuda, et meeskond häid punkte saaks. Punkti tabelis on Evans 9-s ja Suninen 15-nes.

Hooaja kolmas

toyota.png

TOYOTA GAZOO RACING WRT
Toyota on väljas kolme autoga Latvala Tänak ja Lappi. Kõik kolm pilooti on võimelised sõitma võidu peale. Loodaks, et Latvala ka oma madalseisut välja tuleb ja kõrge koha eest võitleb. Meeskonnal on hädasti punkte vaja, et Hyundai kätte saada. Konkurendid kardavad Toyota mootori võimsust. Kiirust meeskonnal on korralikult ja mehed peavad selle ainult ära realiseerima. Kõik kolm peavad andma endast maksimumi, et meeskond Fordist mööda tõuseks ja Hyundaid kimbutama hakkavad. Usun ja Loodan, et Latvala ja Tänak on kõrges mängus sees.

Hooaja neljas

citroen.png

CITROEN TOTAL ABU DHABI WRT
Citroen on väljas kolme autoga. Meeke, Breen ja Östberg. Ralli must hobune on Östberg stardib ta päris rivi lõpust. Ning tema tulekuks on rada juba väga puhas. . Rootsis näitas ta, et uute juppidega auto on tegelikult kiire. Lihtsalt Meeke peab suutma ilma rehvi pururnemisteta ja üle katuse käimata lõpuni tulla. Breen pigem madistab Mikkelseni Lappi Sordo Evansi ja Sunineniga. Kuidagi on tunne, et Citroen võib siin rallil kõiki võita. Ole mees ja ära satu jamadesse ning hea tulemus on käes. Meeke loodaks näha tegelikult poodiumil.

Tõotab tulla põnev ralli tiitliheitlejate vahel ning sinna sekkuvad veel mustad hobused. Tänak peab edestama Neuvillet ja Ogieri ning punkti vahet vähendama. Hetkel tundub, et Mehhikos kaotatud punkte on raske tagasi teha.

Võidu pretentendid on Neuville, Tänak, Ogier kui reede väga palju ei kaota. Latvala kui saab oma madalsesust üle. Östberg kui suudab kenasti ära kasutada oma stardi koha. Miks mitte sinna nimekirja veel panna Meeke ja Lappi.

JWRC sarjas on rajal ka Ken Torn. Kui Torn tahab MM sarjas ka järgmine hooaeg sõita siis on tal aeg hakata näitama milleks ta suuteline on.

Vaata lisaks ajakava ja räägi kaasa ka foorumis!

Janec End And Out


Vasta