Janec’i Ralli Glögi. Tark ei torma

0
117

ba511f5b-d71a-48ce-ae01-8c374a7303ab.png

Austraalia ralli oli suure hooaja suurepärane Grande Finale

Austraalia ralli tõotas tulla põnev. Kuna kumbki tiitel polnud kindlustatud. Individuaalset tiitlit ajasid taga Ogier, Neuville ja Tänak. Meeskondliku tiitli peale mängisid Hyundai ja Toyota. Põneva hooaja lõpus eest hoolitsesid kogu hooaja vältel Toyota ja Tänak. Nimelt arvan, et oleks Toyota olnud vastupidavam auto siis poleks sellist pinevat hooaja lõppu olnud. Aga jah oleks on poleks ja poleks on oleks. mõlemad on pätipoisid.

Sébastien Ogier Foto: Jakub Pojmicz

Sebastien Ogier (World Champion) 
M-Sport Ford WRT
Mees näitas ka austraalia rallil väga tarka sõitu ning kontrollis täiega asjade käiku. Ei läinud sõitma silmad ruutus peas. Sõit oli kaalutletud ja vaba. Kuigi jah Reede kaotas ta palju aega oma stardikoha pärast. Aga ka konkurendid väga ei säranud. Evans tegi tugeva töö ära ja hoidis põhi rivaali seljataga. Aga mis Sunineniga juhtus see jäi arusaamatuks.

Thierry Neuville Foto: Marcin Snopkowski

Terry Neuville
Hyundai Shell Mobis WRT
Kuidas nüüd öelda läksid püüdma asutraaliasse kahte tiitlit. Aga jäid mõlemast ilma. Meeskondlik tiitel sai tagasilöögi juba kolmandal katsel kui hooaja luuser Mikkelsen teelt välja sõitis. Teise tagasi löögi said Kuuendal katsel kui Neuville autol rehv purunes. See langetas mehe 10 kohale. Ning siis kaotas ka Neuville lootuse individuaal tiitlile sõita.
Ainuke kes rallil ühtegi viga ei teinud oli Paddon. tasuks ka ralli teine koht. Lõplikult kaotas tiitli neuville 22 katsel kui tegi kaks viga järjest ja kaotas auto ratta. Nii võib ütelda, et teist aastat järjest läks tiitel kaotatud ratta nahka. Ma ei mõista miks pole Nandan palganud Mikkelseni asemel täis kohaga omale Paddonit. Mees väärib seda kohta rohkem kui Mikkelsen.

Ott Tänak Foto: Honza Froněk

Ott Tänak
Toyota Gazoo Racing WRT (World Champion)
Toyota tuli tegi nägi ja võitis. Kaotasid küll walesis ja Kataloonias oma võimaluse individuaal tiitlit püüda. Aga meeskonnale väärtuslikuma tiitli võtsid ikkagi austraalias ära. Kõik kolm toyota meest näitasid ralli vältel korralikku kiirust Tänak Pidigi sõitma riski piiril, et oleks minmaalnegi võimalus konkurentide ebaõnne korral sõitjate tiitel saada. Üks konkurent libastus aga kuningas jäi püsti. Ning takka tipuks oli siis autraalia ralli eimene selle hooaja jooksul kus Tänak katkestas oma sõiduvea tõttu. Kuid on kuulda, et ennem välja sõitu andis käigukast otsad. Kui kindel see on seda ei tea. Latvala sai oma võidu kätte. Loota jääb, et see andis talli korraliku boosti järgmiseks hooajaks

Mads Ostberg and Jonas Andersson, Citroën DS3 WRC, Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team

Citroen AbhuDhabi WRT
Östbergi ja Breeni jaoks laagas ralli üleootuste hästi Östberg oli reede õhtuks ralli liider Ning Breen oli teine seega Citroenil kaksik juhtimine. Aga siis hakkas kõik koost lagunema. Östberg viitas kehvale rehvi valilkule Ning Breen tegi väga palju sõiduvigu. Ei tea mis teda häiris. Aga tavatault palju eksles ta raja kõrval. Takkapihta tabas ta kändu ja kaotas oma auto tagumise ratta ka veel. Kokkuvõttes tuli siis rallil kolmandale kohale Östberg.

Oli huvitav ja segadus tekitav ralli.

Janec End And Out


Vasta