Janno Ligur tõusis Piirojal sõidetud rallikrossietapil poodiumi kõrgemale astmele

0
2144

Janno Ligur
Janno Ligur

Laupäeval Põltsamaa lähistel Piiroja rallikrossirajal sõidetud Olerex Eesti MV 5. etapil tõusis klassis Super1600 poodiumi kõrgeimale astmele Janno Ligur.

Tugevas konkurentsis näitasid eelsõitudes kiireid aegu kõik hooaja punktitabeli esikolmikus olevad sõitjad, kuid finaalis õnnestus rallikrossi EMi poodiumimehel Janno Liguril veenva eduga edestada sel etapil uue võistlusautoga rajal olnud Andre Kurge. Kolmanda koha sai lätlane Artis Baumanis. Eelmise aasta meister Arvo Kask oli sunnitud tehniliste probleemide tõttu katkestama.

Janno Ligur: “Sõit läks väga hästi. Võtsin seda kui hea treeningsõiduna Euroopa etappideks. Seekord tehnika alt ei vedanud ja tuli kaua oodatud võit. Rada mulle meeldis, eriti meeldis finaali ajal vihmaga.”

Pärast 5 etappi hoiab punktitabelis 117 punktiga liidrikohta Andre Kurg. Teisel kohal oleval Priit Rebasel on 97 punkti. Janno Ligur tõusis pärast 5. etappi 78 punktiga kolmandale kohale.

Mihkel Varul  Foto: Mari Kirss/Ralli.ee
Mihkel Varul Foto: Mari Kirss/Ralli.ee

Klassis Junior1600 võttis etapivõidu Mihkel Varul, jättes selja taha Robert Reinsalu ja Keiro Orguse. Mihkel Varul on kahe viimati sõidetud etapiga oma punktisummat kõvasti kasvatanud ja noorteklassi senisest liidrist Reinsalust lahutab teda enne viimast etappi vaid kolm punkti.

Mihkel Varul: “Eilse sõiduga jäin muidugi rahule, sest jõudsin finaali. Autoga ka probleeme ei olnud ning kõik sujus hästi. Ärevaks tegi natuke finaalis sadanud vihm, sest kuna auto on minu jaoks uus, puudus mul sellega kogemus libedal rajal sõitmiseks. Piiroja rada on mulle alati meeldinud, sest see on kiire. Mina ja minu tiim nautisime eilset sujuvat võistluse korraldust ja loomulikult tundsime heameelt võidu üle.”

_MG_7892
Kalmer Vaht

Klassis TouringCar viis võidukarika koju meistritiitlit kaitsev Kalmer Vaht, teine oli Siim Sündema ja kolmas Rain Lellep. Selleski klassis selgub hooaja paremik alles viimasel etapil. Liidrit lahutab teisel kohal olevast Margo Soometsast vaid 6 punkti ja kolmandal kohal oleval Ruve Veskilgi on võimalus oma positsiooni oluliselt parandada.

Ranno Bundsen / Mitsubishi
Ranno Bundsen / Mitsubishi

Klassis SuperCar juhib hooaja edetabelit Ranno Bundsen, kes on tänavu võitnud viiest etapist kolm. Ka Piiroja rajal ei olnud konkurentidest talle vastast ja Bunsen võttis etapivõidu. Teine oli Oliver Oberg ja kolmas Andri Õun.

Olerex Eesti MV rallikrossis viimane ehk 6. etapp sõidetakse 6. septembril Elva lähistel Kulbilohus.

Vaata suurt pildigaleriid võistlusest

Vaata Lisainfot Foorumist


Vasta