Kärdla Rahvasprint tuleb taas 23. mail!

0
29663

Haapsalu Rahvasprint 2015. Foto: Rain Jõesaar
Haapsalu Rahvasprint 2015. Foto: Rain Jõesaar

Kärdla rahvasprint on toimumas juba neljandat korda, millest kaks on korraldajaks olnud ALMA Racing Team, nagu ka seekord. Kärdla rahvasprint kuulub kõikidesse sarjadesse, kuhu üks sprint kuuluda saab- Autospordi Liidu karikasari rahvasprindis, Moskvich Liiga rahvasprindi- ja üldkarika sari, Lääne regiooni meistrivõistlused ja SU (klassikaliste Nõukogude Liidus toodetud autode sari) karikavõistluste sari, kirjutab Hiiu Valla Teataja.

Kärdla rahvasprindi idee pärineb Enn ja Ats Remmelgult, kes esimese sprindi 2008 aastal Kärdlas korraldasid. ALMA Racing Team võttis neilt teatepulga üle ja korraldab jõudumööda Hiiumaal autospordi üritusi. Kärdla rahvasprint, mis on publiku seas ülipopulaarne ja atraktiivne, on Eestis üks väheseid linnatänavatel toimuvaid sprinte. Varasemalt on tehtud linnasprinte Keilas, Jõhvis, Võrus ja Haapsalus. Sellel aastal toimub linnasprint kolmes linnas: Haapsalus 18. aprillil, Kärdlas 23. mail ja Keilas 11. juulil.

Rahvasprint on sari, kus saavad võistelda EAL võistlejakaarti omavad isikud tänavalegaalsete autodega- see tähendab, et autodel peab olema kehtiv ülevaatus ja liikluskindlustus. Lisaks tuleb autosse paigaldada nõuetekohaselt tulekustuti ning katta aku + klemm. Autos ei tohi olla lahtiseid esemeid ja sõitja peab kandma kiivrit ja pikkade käistega pluusi ning pikki pükse. Rahvaspordi autodel ei ole lubatud lisaturvalahendusi nagu korviste, mitmepunkti turvavööd ja puur. Kuna autode turvalahendused on kehvemad, kui spetsiaalsetel ralliautodel, siis korraldajad ülesanne on rada üles ehitada võimalikult ohutult ja kiirusi kärpivalt. Üldiselt peaks katse keskmine kiirus jääma 50km/h kanti. Rahvasport on siiski autospordi ala, kus paratamatult juhtub väljasõite, olenemata väiksemast kiirusest. Sellega seoses paluvad korraldajad olla publikul väga tähelepanelikud ja kuuletuda turvatöötajatele. Erilist tähelepanu tuleb pöörata lastele ja lemmikloomadele, sest me keegi ei taha kurva lõpuga õnnetusi.

Rahvasprindi võistlus toimub kuni 4km pikkusel rajal, mida läbitakse iga võistleja poolt kolm korda. Arvesse läheb kolmest katsest kaks paremat ja see annab sõitjale suurema võimaluse riskida.
Kui kellegil tekib huvi osaleda antud üritusel, siis võib julgelt ühendust võtta ALMA Racing Team liikmetega (Kristjan Ojasoo, Marko Eespakk, Martin Juhe) või helistada Argo Nurs’ile (tel nr 56630505), kes on lisaks sellele ametis Eesti Autospordi Liidu ohutusvaatlejana ning komitee liikmena.
Kärdla rahvasprindil osalemine maksab sõitjale eelregistreerides 40€ ja kui ei ole võistlejakaarti, siis selle saab Autospordi Liidust hinnaga 45€ (ühekordne 20€).
Kärdla rahvasprint on publiku seas olnud alati väga atraktiivne ja põnevust pakkuv. Mäletame ju kõik viimasel sprindil juhtunud äpardust, kus üks Moskvich lasteaia juures tiiki lendas. Publikul tasub ringi liikuda, kuna sõit on erinevates kohtades erinev. Kuigi katse paiknemise osas võib tulla mõningaid muudatusi, siis praegu paika pandud raja järgi tasub sõitu jälgida Vabrikuväljakul, bussijaama juures ja kindlasti Kärdla keskväljakul, kust varasemalt ei ole katse läbi läinud.

Toonitame veelkord, et palun kuulake turvatöötajaid! Nemad teavad, mida nad teevad ja kui nad keelavad kusagil liikuda või seista, siis see koht on järelikult ohtlik. Sellel päeval on ka Rookopli tänav publikule suletud Keskväljakust bussijaamani, kuna seal on väga kitsas ja seega ohtlik. Nende sihtkohtade vahel saab liikuda kasutades Rootsi tänavat.

Korraldajatele on kõige keerulisem küsimus raja leidmine ja kooskõlastuste hankimine. Lisaks tuleb arvestada kohalike elanikega, ettevõtetega ja ka bussiliiklusega. Järgneb turvameeskonna kokkusaamine ja koolitamine. Lisaks tuleb leida ametnikud tehnilisse ülevaatusesse ja ajavõtusüsteeme haldama. Ka toetajate leidmine on keeruline, kuna ettevõtteid on Hiiumaal vähe ning toetussooviga üritusi palju. Sellest olenemata on korraldajad positiivsust täis ja meeleldi nõus tooma Hiiumaale ühte väga lahedat üritust, mis täidab sellel päeval linna mootorimürina ja rahvamassiga.

Korraldajad soovivad tänada kindlasti kannatliku linnarahvast, Hiiu vallavalitsust, OÜ Marko Auto, OÜ MJ Autoservice, AS M ja P Nurst ja OÜ Recado Meediat.

Korraldajate Alma Racing Teami nimel: Argo Nurs ja Kristjan Ojasoo
Kristi Linkov

Vasta