Karl Kruuda valiti maailma kümne parima rallisõitja hulka

0
1967

Karl Kruuda Foto: Janne Pieviläinen
Karl Kruuda
Foto: Janne Pieviläinen

Ralliportaal Maxrally.com valis 2014 aasta kümme parimat rallisõitjat, kus üheksanda koha sai Karl Kruuda. 

1. Stephane Sarrazin

Esikoha pälvis prantslasest võidusõitja Sarrazin, kes on 1999 aastal osalenud ühel Vormel-1 etapil, osalenud edukalt Le Mansi sarjas ning aastatel 2004-2006 osalenud ka  autoralli MM sarjas. Tänavusel hooajal võitis mees mõlemad rallid kus osales.

2. Sebastien Ogier              

Domineeris lõppenud hooajal WRC sarjas, ning võitis oma teise meistritiitli .

3. Paolo Andreucci

Kuigi 208 T16 R5 ei ole hetkel parim auto millega tiitlite nimel võidelda, suutis siiski ligi 50-aastane rallilegend võita kaheksandat korda Itaalia meistritiitli just sellel autol.

4. Kris Meeke

35 aastane Põhja Iirlane oli lõppenud WRC hooajal põhimõtteliselt ainus mees kes suutis Volkswagenitele konkurentsi pakkuda oma Citroenil.

5. Jari-Matti Latvala

Soomlase jaoks oli tegu pöördelise aastaga, kus ta esmakordselt Volkswagenil püsis pikalt tiitlikonkurentsis ning eeldatavasti teeb ta seda ka tuleval hooajal.

 

6. Elfyn Evans

25-aastane britt osales esmakordselt kogu hooaja WRC sarjas, ning statistiliselt oli tema algus edukam kui sellisel legendil nagu Sebastien Loeb.  Järgmisel hooajal lubab mees võidelda juba poodiumikohtade nimel.

7. Sebastian Loeb

Üheksakordne ralli maailmameister tegi koos abikaasast kaardilugejaga kaasa Rallye du Varil mille nad võitsid.

8. Raimund Baumschlager

55-aastane austerlane võitis juba 12. korda Austria meistritiitli.  1980. aastatel sai temast esimene rallimees, keda hakkas sponsoreerima Red Bull. “Ma olen alati öelnud, et lõpetan rallisõidu, kui noored hakkavad mind võitma”  ütles Baumschlager. “Õnneks ei ole seda tihti veel juhtunud!”

9. Karl Kruuda

Eestlasest sai esimene mitte-Soomlane, kes on 59 aasta jooksul võitnud Soome meistritiitli. Kruuda oli maxrally.com arvates tänavuse aasta üks silmapaistvamaid sõitjaid, sest suutis tiitli võita juba vananeva, ilma turbota, kuid siiski eduka autoga, milleks oli S2000 Fiesta.

10. Robert Kubica

Poolakas juhtis Monte Carlo rallit poole minutiga, kuigi istus esimest korda elus Ford Fiesta RS WRC roolis. Kogu hooaja jooksul koges Kubica küll palju ebaõnne, kuid suutis alistada Monza Rally mitmekordse võitja Valentino Rossi.

 


Vasta