Kas Ott Tänak suudab algaval hooajal murda prantslaste 15 aastat kestnud ülemvõimu?

0
615

Jaanuari lõpus hakkab uuesti keerlema WRC autoralli MM, mis toob meeskonna koosseisude ja etappide osas kaasa mitmeid muudatusi ja põnevaid hetki kaasaelajatele. Baltikumi juhtiva spordiennustusportaali Betsafe’i analüütikute hooajaeelse analüüsi põhjal ootab Ott Tänakut teenitud edu ning ta võidab aasta lõpus kauaoodatud esikoha, tehes WRC sarjas täielikku ajalugu.

Ott Tänak / Rally Turkey 2018 Foto: Toyota Gazoo Racing WRC

Eelmine hooaeg oli viimase kümnendi vaieldamatult üks põnevamaid ning vähemalt sama põnevaks – küll lahinguna kolme mehe vahel –  tõotab kujuneda ka tänavune WRC hooaeg, mille start antakse traditsiooniliselt juba 24. jaanuaril Monte-Carlos.

Möödunud aastale tagasi vaadates on selge, et kui Tänakut ei oleks saatnud ebaõnn, oleks Austraalias võidukarikas üle antud just talle. Algaval hooajal peavad analüütikud Otti aga kindlaks soosikuks ning arvavad, et prantslaste 15 aastast järjest kestnud võidulaine saab Ogier’ ja Loeb’i silme all murtud. Tänaku võidukoefitsiendiks pakub Betsafe hetkeseisuga tugevat 2,25, mis viitab sellele, et Ott ja Martin võtavad konkurentide ees 44% tõenäosusega hooaja võidu ning saavad enda esimese maailmameistritiitli.

Eesti meestele järgneb esmakordselt Citroeni roolis startiv Sebastien Ogier, kelle võidukoefitsiendiks on analüütikud arvutanud juba kõrgema 4,00 ning võidutõenäosuseks seega 25%. Tänaku ja Ogier’ peamine konkurent Thierry Neuville’i koefitsiendiks on pisut kõrgem 4,5.

Mustad hobused

Tänavusel hooajal võivad mustadeks hobusteks kerkida sobivate asjaolude puhul mitmedki mehed. Betsafe’i analüütikute hinnangul on Jari-Matti Latvala kahtlemata kiire, kui kõik faktorid klapivad – alustades autost ja lõpetades tema enesekindlusega. Kris Meeke on varasematel hooaegadel tõestanud end kiire sõidumehena, kuid paraku ka autode mahakandjana. Küsimus on selles, kas uue võimaluse saamine Toyotas mõjub värske tuulena ning britt suudab näidata nii kiiret kui ka stabiilset sõitu?

Esapekka Lappi vahetas sõiduvahendi tänavuse hooaja hakul Citroeni vastu. Tema meeskonnakaaslaseks on seega aga kuuekordne maailmameister Sebastien Ogier, mistõttu saab olema huvitav näha, kui palju lastakse Lappil vabalt tegutseda.

Andreas Mikkelsenil ebaõnnestus möödunud hooaeg täielikult ning norralasel on tänavu selg vastu seina. Kui tänavune hooaeg ei too kaasa tulemusi, mida Hyundai ootab, võib ka tema hooaja lõpus hundipassi saada.

Sebastien Loeb ja Daniel Elena – Hyundai

Üheksakordne maailmameister Sebastien Loeb osaleb Hyundai ridades tänavu kuuel etapil. Eelmisel hooajal võetud võit Kataloonias näitab, et vanameister on endiselt hoos, mistõttu võib teda tänavugi näha mitmel rallil esikoha eest võitlemas.

Kõik WRC ralli ennustused algavaks hooajaks on Betsafe’is üleval kuni esimese etapini.


Vasta