Takamoto Katsutast võib saada Ott Tänaku uus meeskonnakaaslane!

0
1426

Takamoto Katsuta ja Marko Salminen. Foto: Toyota Gazoo Racing WRC

Eelmisel nädalavahetusel Rootsis toimunud autoralli meistrivõistlustel üllatas kõiki jaapanlane Takamoto Katsuta, kes suutis edestada kohalikke sõitjaid ja võtta WRC2 klassis esikoha.

Kuna Katsuta on Toyota WRC meeskonna nn. noorteprogrammi sõitja, siis selline tulemus võib olla piisav Tommi Mäkinenile, et jaapanlasele anda võimalus sõita ka Toyota Yaris WRC autoga.

Toyota meeskonna juht Mäkinen tunnistas AutosportNews väljaandele, et on tulemusega üli rahul ja selline tulemus on kindlasti kasuks tema enesikindlusele.

“Tema kaardilugeja, Marko Salminen, kes on sõitnud koos paljude sõitjatega ütles meile, et pole kahtlustki tema sõiduoskuses, küsimus on ainult tema enesekindluses.” ütles Mäkinen.

 

Foto: redbull.com

24 aastase jaapanlase tulevikust rääkides, arvas Mäkinen, et kui kõik läheb plaanide kohaselt, siis peaks Katsuta osalema 2019 aasta Jaapani rallil Toyota Yaris WRC autoga. Aga kui võimalik, siis see võib juhtuda ka varem.

Katsuta osaleb sellel aastal, sarnaselt Rootsi etapile, R5 autoga ülejäänud WRC euroopa etappidel, välja arvatud Saksamaal, ning asfaldil kogemuste saamiseks osaletakse ka mõnedel Itaalia rallidel.


Vasta