Kas Tänaku muljetavaldav Soome ralli saab Saksamaal jätku?

0
616

Ott Tänak on WRC ralliareenidel heas hoos ning on peale võimsat Soome rallit võtnud kindlasti eesmärgiks kaitsta mullust Saksamaa etapivõitu. Betsafe’i ennustusportaali analüütika näitab, et Tänaku võidutõenäosus on vaatamata parema stardipositsiooniga peamistele konkurentidele Ogier’le ja Neuville’ile siiski kõrgeim 25%.

Kiired rajad, erinevad teekatted ja ettearvamatud ilmaolud – möödunud aasta üllatuslik Saksamaa ralli võit tõestas, et Tänakul on vaja vaid kiiret rada ning olenemata teekattest võib ta kõikjal rallivõitude peale võidelda.

Ott Tänak tõdeb, et palju oleneb Saksamaal ühest suurest faktorist, mis Soomes niivõrd suurt rolli ei mänginud – rehvivalikust. „Ilm on seal alati ettearvamatu ja seepärast rehvivalik kriitilise tähtsusega”.

Ise tunneme, et oleme hästi ettevalmistunud ja võrreldes eelmise aastaga latti alla lasta ei plaani,“ ütles Tänak Betsafe’ile.

Betsafe’i spordiennustusportaali analüütikud on Tänaku Saksamaa ralli võidukoefitsiendiks arvutanud 3,80, eestlase võidutõenäosuseks on seega ligikaudu 25%. Sama koefitsienti pakutakse ka Sebastian Ogier’le – Thierry Neuville’i koefitsiendiks on hetkeseisuga vaid veidi kõrgem 4,00.

Esikolmikule järgneb ka möödunud aastal häid katseaegu näidanud Tänaku tiimikaaslane Esapekka Lappi ja Dani Sordo võrdse võidukoefitsiendiga 8,00.