Kasper Koosa: Vahetame sel aastal autot ja võistlusklassi

0
1764

Kasper Koosa / Roland Jürgenson, Foto: Urmo Sibul
Kasper Koosa / Roland Jürgenson, Foto: Urmo Sibul
  1. Kuidas ja millal tekkis sinul huvi autospordi vastu? Milline oli sinu esimene võistlus ja kuidas läks?
    Juba väga noorena puutusin kokku erinevate tehnikavidinatega, mis tekitas minus suurt huvi selles valdkonnas. Autospordi vastu tekkis huvi juba väikesest peale, kui sain esmakordselt proovida rahvaspordi ettevalmistusega autot. Esimese stardi tegin 2010 a. Piirojal ja saavutasin seal J16 klassis III koha.

2. Iseloomusta mõne sõnaga oma praegust kaardilugejat?
Minu praegune kaardilugeja Roland Jürgenson on kogemustega ja väga kohusetundlik kaardilugeja. Meie koostöö sujus juba kohe esimesest treeningsõidust.

3. Sinu kõige eredaim hetk senise karjääri jooksul? Tartu Rally 2015 klassis EMV6 saavutasin tihedas konkurentsis 3. koha

4. Kuidas hindad eelmist hooaega?
Eelmist hooaega iseloomustaksin positiivselt, kuna suutsime sõita stabiilselt ja tõusvas tempos. Ette ei tulnud ühtki katkestamist ja tehnika pidas tublilt vastu. Kogu hooaja sain nautida mõnusat võidusõitu Eesti erinevatel rallidel.

5. Millised on plaanid selleks hooajaks?
Sellel hooajal ootavad meid ees uuendused. Vahetame nii autot kui ka võistlusklassi, osaleme sellel hooajal klassis E9 Honda Civic võistlusautol. Loodame uue autoga kiiresti kohaneda ja kindlasti pakkuda konkurentsi kohe hooaja alguses.

Kasper Koosa

6. Millist võistlust pead oma karjääri kõige kehvemaks?
Ei oska välja tuua ühtki väga kehva võistlust. Pigem leian igast sõidust midagi positiivset ja samuti tuleb osata kaotada. Peale igat ebaõnnestumist tuleb toimunut analüüsida ja püüda järgmine kord sarnaseid vigu vältida.

7. Millised rallikatsed endale kõige rohkem sobivad?
Kõige rohkem sobivad kitsastel ja kurvilistel kruusateedel olevad rallikatsed.

8. Miks just oled valinud ralliautoks Nissani?
Nissani võistlusauto soetasin endale, kuna eelmised rahvaspordi võistlusautod olid samuti Jaapani päritolu ja esiveolised autod. Olin varem selliste autodega tuttav ning sellel hetkel tundus see olevat parim valik. Nüüdseks olen Nissani võistlusauto vahetanud Honda võistlusauto vastu.

Kasper Koosa / Roland Jürgenson, Foto: Urmo Sibul
Kasper Koosa / Roland Jürgenson, Foto: Urmo Sibul

9. Millega tegeled võistlus väliselt?
Igapäevaselt töötan metsanduse valdkonnas.

Urmo Sibul