Krosskartide hooaja viimase etapi vōitis Laur Langeproon

0
577

Foto: Milrem motorsport

Pühapäeval, 7. oktoobril peeti Ohekatku autokrossi rajal koos superkrossiga krosskartide karikavōistluste arvestuses hooajal viimane ehk kuues etapp.

Arvestades vōistlusele eelnenud vihma oli vōistlusrada üllatavalt heas korras ning alles finaalideks hakkasid tekkima mōned suuremad augud. Siiski krosskartidel vōistlejad enamuses ei lasknud ennast sellest häirida ning näitasid ühtlast kiirust kogu vōistluspäeva vältel.

Kvalifikatsioonis näitas kiireimat aega Davis Tobiass, kes ka punktiarvestuses enne viimast etappi liidripositsioonil oli.

Poolfinaalides enam Tobiasel nii lihtsalt vōita ei lastud. Esimese poolfinaali küll Tobiass vōitis, kuid juba teise poolfinaali vōitis Laur Langeproon. Lisaks näitas väga head kiirust ka Karl Martin Miliste kes päeva alguses ei saanud kuidagi hoogu ülesse, kuid teises poolfinaalis oli pikalt kindlalt teisel positsioonil, kellest Tobiass viimastel ringidel möödus. Finaali pääseti järjekorras: Laur Langeproon, Davis Tobiass, Peep Langeproon, Karl Martin Miliste, Marti Sepp, Eero Marnat.

Kui siiani oli rada püsinud terve vōistluspäeva pigem heas korras, siis finaalideks tulid välja juba mōned ebameeldivad augud rajale. Hea stardi finaalis sai Laur Langeproon, kes asus sōitu ka koheselt juhtima ning edumaad kasvatama. Tohutu ebaōnn tabas aga Tobiast, kes finaalis oli sunnitud sōidu teiselt positsioonilt katkestama viiendal ringil tehniliste probleemide tōttu. See katkestamine viis ka temalt hooaja parima tiitli. Finaali vōitis kindlalt Laur Langeproon.

Finaal lōpetati järjestuses:

I – Laur LANGEPROON (karikasarja vōitja)
II – Karl Martin MILISTE
III – Marti SEPP
4. Peep LANGEPROON
5. Eero MARNAT
6. Davis TOBIASS (katkestas)

Selleks aastaks on krosskartidele hooaeg lōppenud. Uus hooaeg saab alguse juba jaanuaris, kui algavad jääraja vōistlused.


Vasta