Krosskartide NEZ esimesel etapil Eestlased edukad

0
1099

Fotol klassi Veteran 40+ poodium.

Krosskartide Pōhja-Euroopa meistrivōistluste (NEZ) esimene etapp peeti maha Norras, Solør’i rajal 2.-3. juunil mis ōnnestus Eestlastel täielikult.

Esimesele etapile oli kohale tulnud ligi 130 vōistlejat, kes vōtsid mōōtu kuues erinevas vōistlusklassis. Sealhulgas ka kolm eestlast: klassis 650 vōistlev Laur Langeproon ning klassis Veteran 40+ vōistlesid Peep Langeproon ja Eero Marnat.

Mōlemil päeval pea 30 kraadises kuumuses peetud vōistlus oli kōigile vōistlejatele pigem raske, kui lihtne. Siiski andsid korraldajad endast parima, et rada ei tolmaks ning oleks kogu vōistluse jooksul väga heas korras, mida ka oli. Ei tea kas kuum ilm oli eestlaste poolt, kuid kōigil ōnnestus tugevas konkurentsis vōistlus väga hästi.

Klassis Veteran 40+ viidigi vōit Eesti, kui väga targa strateegia finaalis valinud Peep Langeproon finišijoone esimesena ületas. Kuid see pole veel kōik, sealhulgas sōitis ka poodiumile välja ka samas klassis vōistelnud Eero Marnat – tulemuseks kolmas koht.

Veteran 40+ lōpptulemus:
I – Peep LANGEPROON
II – Jan Terje SAMUELSEN (NOR)
III – Eero MARNAT

Klassis 650 vōistelnud Laur Langeproon sōitsis välja A-finaalis seitsmenda koha ning Eesti karikavōistluste sarjas vōistlev Davis Tobiass viienda koha. Vōit läks sellel korral Rootsi.

Klassi 650 lōpptulemus:
I – Mattias ANDERSSON (SWE)
II – Owe Michal EIDE (NOR)
III – Markus ANDERSSON (SWE)
7. Laur LANGEPROON

Klassi 650 finaal:

Kolmeetapilise Pōhja-Euroopa meistrivōistluste sari krosskartidele jätkub juba 17.-18. juunil Rootsis, Haninge rajal ning viimane etapp toimub 14.-15. juulil Lätis, Bikernieki rajal.


Vasta