Kruuda WRC2 klassi liider, Tänak kolmas.

0
645

Foto: Andre Lavadinho / @tWorld
Foto: Andre Lavadinho / @tWorld

Soomes Jyväskyla ümbruses toimuva autoralli maailmameistrivõistluste 8. etapi Neste Oil Rally Finlandi kolmandal võistluspäval kerkis WRC2 klassi liidrikKarl Kruuda, kui seni klassi liider olnud Jari Ketomaa lõhkus katsel rehvi. Päeva lõpuks juhib Karl Kruuda Ketomaa ees 2.35,9.

 Drive DMACK Ford Fiesta R5 autoga sõitvad Ott Tänak ja Raigo Mõlder näitasid ka täna väga head kiirust. Kokku sõideti täna Soomes 10 katset, millest Tänak ja Mõlder WRC 2 arvestuses võitsid kaheksa. Raske ja keerulise päeva lõppedes olid Tänak ja Mõlder WRC 2 klassi kolmandal kohal, kaotades WRC 2 liidritele Karl Kruudale ja Martin Järveojale 2.57,8. Probleeme oli paljudel sõitjatel ja päris murevabalt ei saanud hakkama ka Tänak ja Mõlder.

„Päeva esimese poole eelviimasel, Himose katsel lakkas töötamast elektriline roolivõimendi, mis põles nö maha. Seega pidime järgmise, 11 kilomeetrise Leustu katse sõitma ilma roolivõimuta, mis oli päris keeruline. Hoolduses vahetati välja roolilatt ja päeva teine pool oli väga hea. Tunne on hea ja kiirus korralik,“ rääkis Tänak peale laupäevast võistluspäeva.

Teisel kohal olevad meeskonnakaaslased Jari Ketomaa ja Kaj Lindström on 21,9 sekundi kaugusel, ralli viimasel päeval sõidetakse Jyväskylä ümbruses kolm kiiruskatset.

Ralli üldliider on Jari-Matti Latvala, kelle edu Sebastian Ogieri ees on aga kahanenud vaid 3,4 sekundile. Meeke kaotab liidrile 34 sekundiga, Mikkelsen 1.20 ja Hirvonen juba 2.14-ga.

Sander Pärn on Drive DMACK Fiesta Trophy arvestuses esikohal.

Pühapäev 3. august

9.25 SS24: Ruuhimäki 1 (7,10 km)

10.43 SS25: Myhinpää (23,10 km)

13.08 SS26: Ruuhimäki 2 (7,10 km)


Vasta