Ralli Kurzeme
Ralli Kurzeme

6.-7. mai toimuvale Kurzeme Kiirusfestivalile lähevad sõitma ka neli Võrumaa meest.

Eestlased asuvad võistlema laupäeval Kurzeme Ralli raames toimuval Kurzeme kiirusfestivalil, LADA RX KURZEME rallisprindil, mis sõidetakse Liepaja linna tänavatel.

Liepaja linnas, mis on kuulus nii ERC sarjas sõidetava Rallijs Liepaja ja Rallijs Kurzeme toimumispaigana on seekord sprindi võistlusraja pikkuseks 900m.

Sigmar Tammemägi Foto: Urmo Sibul
Sigmar Tammemägi Foto: Urmo Sibul

Üks meestest on autospordi sõpradele tuntud kui veoautokrossi mitmekordne Eesti meister Sigmar Tammemägi, keda viimasel ajal on rohkem nähtud vaz-i roolis. Tammemägi stardib sellel võistlusel tavapärase VAZ-01 asemel VAZ-05-ga.

Kuna tegemist pole ühisstardiga on võimalus uut autot testida muretsemata autovälimuse pärast. Lisaks sõnas Tammemägi, et plaan on minna ikka võistlema, mitte lihtsalt rada läbi sõitma.

Ardo Kuus Foto: Urmo Sibul
Ardo Kuus Foto: Urmo Sibul

Lisaks Sigmarile stardib samal võistlustel veel Ardo Kuus kes samuti on eelnevalt veoautokrossi sõitnud, kuid nüüdseks vahetanud veoauto Ziguli vastu.

Kaks ülejäänud võistlejat, Toomas Soe ja Martin Pillai, on Ziguli rooli võistlustel keeranud juba paar aastat, nii Eesti kui Lätimaal. Kõik eestlased osalevad Lätis ZIGULU KAUSS standard klassis.

Toomas Soe Foto: Urmo Sibul
Toomas Soe Foto: Urmo Sibul

Mehed loodavad, et tulevikus tuleb Ziguli sarja ka rohkem Eesti sõitjaid.

Kellel asja vastu rohkem huvi, siis standard klassi auto on võimalik endale soetada umbes 2000 euroga.

Nimekaimad nimed kes selles sarjas osalenud, on rallikrossi staarid Andreas Bakerud Norrast ja Reinis Nitiss Lätist.

Võistluse ajakava:

 

Urmo Sibul


Vasta