Laupäeval kihutab Haapsalu tänavail rahvasprinti üle saja võistleja

0
1502

Haapsalu rahvasprint 2015 Foto: Rain Jõesaar

Laupäeval kihutab Haapsalu linnatänavail rahvasprinti üle saja autosportlase ja osa linnast on tavaliiklusele suletud, kirjutab Lääne Elu.

Linnatänavatel toimuv sprint on juba traditsiooniks saanud kevadine sprindivõistlus, kus saab näha lisaks sõiduautodele ka krosskarte, kes pakkusid pealtvaatajatele väga vaatemängulist võistlust ka eelmisel aastal.

„Kirjas on juba 112-113 võidusõitjat. Ei tea, mis see fenomen on. Ilmselt selles, et linnatänavail on väga vähe sõite,“ ütles Haapsalu rahvasprindi korraldaja Kalle Kruusma MTÜ Igamehe Terviseklubist.

Esimese võistlusauto start on kell 11.00 ja võistlus kuulub kõigi käimasolevate sarjade arvestusse.

Vaata lisaks Foorumist

Osalejate nimekiri

Lisaks annavad korraldajad teada, et seoses võistlusega on kella kümnest kuni õhtul kuueni osa linnatänavaid liiklusele suletud, sest enne starti on vaja ettevalmistusaega ja pärast rada koristada.

Osaliselt on suletud raudteejaama esine plats, Jaama, Mulla, Staadioni, Raudtee, Õpetaja, Lille, Kauba, spordihoone ja veekeskuse esine parkla, Mulla tänava parkla ja suure trummi ümbrus. Spordihoone ja veekeskuse ette paluvad korraldajad autosid juba täna õhtust alates mitte parkida, sest see ala on mõeldud laupäeval võistlejatele.

„Kui võistlus saab varem läbi lähevad ka tänavad varem lahti,“ lubas Kruusma.

Samuti paluvad korraldajad autod ja muu tehnika tänava servast hoovi paigutada. Raudteejaama parklatesse on palutud autosid mitte parkida 13. aprillist 14. aprilli õhtuni.

Raudteejaama bussipeatus on üle viidud Kiltsi tee ja Raudtee tänava ristile.


Vasta