Foto: Rain Jõesar
Foto: Rain Jõesar

Juba sellel laupäeval, 06.06 sõidetakse Läänemaal rahvaralli selle aasta teine etapp, kuhu registreerus kokku 84 võistkonda. 

Kaks kõige suurema osalejate arvuga võistlusklassi on 2WD-S (20) ja SU (18), kirjutab rahvasport.eu. Käesoleval aastal on korraldajad valinud sõitjatele 90 % uued rajad ja ka radade ehitus on natukene teine kui varemalt.Sõidetakse rallit karussell- süsteemis, mis tähendab et katsete kinniolekuaeg on lühem kui muidu. Järjest läbitakse üks katse 2 korda ja siis minnakse uuele ringile.

Päev on jaotatud kaheks osaks. Esimese poole sisse jääb servicepargist kaugem katse, mis on pooleldi sõitjatele tuttav, nimelt Väike-Nõmmküla või Ingküla katse, kuidas keegi teda teab mis lõpeb Sutlepa asulas. Selle katse vaadatavaid kohti on katse keskel ja lõpu osas kus on kiired S kurvid.

Teine on Paslepa katse mis algab kruusalt, siirdub asvaldile ja siis uuesti kruusale (selle katse esimene pool paneb kaardilugeja loksumise taluvuse proovile). Saab seda katset jälgida Teeristi kohviku juurest tulevat teed pidi. Vahepeal tuleb pikem hooldus ja selle ajaga kolivad ajavõtu ja turvade meeskonnaad üle päeva teisepoole katsetele.

Teise poole esimene katse algab kohe servicepargi juurest ja on väga hea kurvilise algusega ning hästi jälgitav. Viimaseks katseks on Einbi küla katse metsa vahel ja vaadatumad kohad on katse lõpu osas, mis tuleb Einbi külla sisse mahapöördega ja siis läheb lõpus üle kitsaks ja kurviliseks lõiguks vallide ja puude vahele. Seda katset saab vaatama minna mõõda seda teed mis läheb endisesse Presidendi suvekodusse Paslepas ja pöörab vasakule ning jõuate lõpu osasse.

Laupäevases Lääne Elus ilmub ka ADDINOL Lääne-Eesti rahvaralli kaart koos põnevamate kohtadega kiiruskatsetel.

Paneme rahvale südamele, et kuulake turvatöötaja sõna ja ärge ronige väliskurvidesse ning liiga raja serva.
Järgmine võistlus on Kehala Rahvaralli 4 juulil ja toimub see Kehala Ringi territooriumil.

Registreerunute nimekiri!

Vaata Lisaks: rahvasport.eu

MTÜ  Igaühe Terviseklubi