Laupäeval sõideti Haapsalus kevadine rahvasprint

0
1500

Foto: Indrek Simmer

Laupäeval sõideti Haapsalu linnatänavatel suvistes tingimustes taas rahvasprint. Võistlejate huvi Haapsalu sprindi suhtes on olnud selle toimumise algusest alates suur ja ka sellele võistlusele oli ennast kirja pannud üle 100 võistleja. Korraldajad olid ettevalmistanud 2,5 km raja, mis sisaldas nii tehnilist, aeglast kui ka ülikiiret osa. Kasutusel oli ka väike kruusa lõik, mis tegi sõidu huvitavaks.

Kohal olid taaskord ka kiired krosskardid, mis pakkusid sõitjatele ja pealtvaatajatele oma elamuse. Registreerus küll kolm krosskarti,kuid kahjuks ei saanud üks Soome võistleja tulla, sest on seotud WRC sarjas osaleva Toyota meeskonnaga. Ja kuna alles saabuti testidelt ei jõutud kahjuks krosskardiga Eestisse.

Marko Kärnä Foto: Rain Jõesaar

Kahest kohale tulnud krosskardist sai parima tulemuse kirja Marko Kärnä (Speedcar Extrem), Sven Kokla (Speedcar Extrem) ees.

2WD-SPORT-S klassi võitis Marko Ringenberg (BMW M3), teine oli Peeter Kaibald (BMW M3).

2WD-SPORT-V arvestuses oli kokkuvõttes kiireim Kalle Kruusma (Lada 2105), teine oli viimase sõidu võitnud Aivo Ojala (Honda Civic) ning kolmas Steven Lätt (Lada Samara).

V60+ klassi võitis Hillar Kruusmaa (VW Golf), kes suutis viimase sõiduga edestada kokkuvõttes teiseks jäänud Toomas Lembergi (VW Golf)

J16 klassis võttis kindla võidu Kevin Kärp (Honda CRX VT), kes oli parim kõigis sõiduvoorudes. Viimases voorus kindlustas endale teise koha Kaarl-Kenneth Neuhaus (Honda Civic) Kristofer Pärlini (Ford Focus) ees.

Ka J18 klassis sai võitja selgeks juba kahe esimese vooruga, kui Romet Jürgenson (BMW 318TI) võitis mõlemad sõidud. Teine oli Pranko Kõrgesaar (BMW 316I), kolmas  Magnar Arula (HONDA CIVIC TYPE R).

Naiste arvestuses käis tasavägine võistlus kuni viimase vooruni, kus Tiina Ehrbach (VW GOLF) suutis oma paremuse maksma panna ja võtta üldarvestuses võidu. Kui Maria Roop (FORD FIESTA) pidi tänu ebaõnnestunud viimasele voorule leppima lõpuks teise kohaga, siis Kersti Meindorf (CITROEN XSARA) tõusis tänu heale sõidule viimases voorus lõpuks kolmandaks.

M&L Liiga lõplik järjestus oli Heigo Tinno (AZLK 412), Eermo Jeedas (AZLK 2140) ja Timo Pipar (AZLK 2140).

SU klassi võitis teise vooru katkestanud Aivo Täpsi (VAZ 2107), kellele järgnesid teise vooru võitnud Sander Klaus (VAZ 21073) ja Egert Jakobi (VAZ 2105)

Kui 2WD-V arvestuses pandi esimesed kaks kohta paika juba kahe esimese vooruga, siis kolmanda koha kindlustas endale alles viimases voorus tehtud hea sõiduga Argo Sepp (HONDA CIVIC). Esimene oli Ken Liivrand (VW GOLF) ja teine Mirko Kaunis (MITSUBISHI COLT).

 

2WD-S klassis, kus oli kõige rohkem osalejaid, kokku 28,  läks pingelises võistluses lõpuks võit Marko Kukuškinile (BMW 320I), kes sõitis viimases voorus välja ka sprindivõistluse absoluutse parima aja. Talle järgnesid Andrek Põllumäe (BMW M3) ja Rene Uukareda (BMW E30)

4WD klassis kindlustas endale võidu juba kahe esimese vooruga Martin Vaga (MITSUBISHI LANCER EVO VIII). Teine oli Roland Kukk (SUBARU IMPREZA WRX STI) ja viimase vooru võiduga tõusis kolmandaks Antti Kangro (MITSUBISHI LANCER EVO 10 RS)

Tulemused

Vaata ka GALERIID !

Rahvasprindi järgmine etapp sõidetakse 19 mai Hiiumaal, Käinas.

Hiiumaa rahvasprindi lisainfot leiab siit


Vasta