Paljude ebaõnnestumistega Portugali ralli on nüüdseks lõppenud ning võistlustulest väljus seekord võitjana belglane Thierry Neuville. Võitja edestas ralli lõppedes lähimat konkurenti, Elfyn Evansit +40.0 sekundiga. Kolmandale kohale tõusis soomlane Teemu Suninen, kellele oli tegemist esimese poodiumikohaga, kaotust võitjale +47.3 sekundit.

Thierry Neuville ja Nicolas Gilsoul ei võtnud aga kergekäeliselt ka ralli punktikatset, kust koguti veel lisaks 4 punkti, mis koos rallivõidu punktidega viisid belglased ka MM-tabeli tippu. MM-sarja üldseis peale Portugali rallit:
1. Thierry Neuville 119 punkti
2. Sébastin Ogier 100 punkti
3. Ott Tänak 72 punkti
4. Dani Sordo 58 punkti
5. Esapekka Lappi 57 punkti
6. Andreas Mikkelsen 54 punkti
7. Elfyn Evans 45 punkti
8. Kris Meeke 43 punkti
9. Jari-Matti Latvala 31 punkti
10. Craig Breen 26 punkti
11. Teemu Suninen23 punkti

Eriti õnnetult jäi poodiumikohast ilma hispaanlane Dani Sordo, kes lõhkus ralli eelviimasel katsel oma esiklaasi ning seetõttu kaotas ka viimasel katsel palju aega.

WRC2 arvestuses võidutses valitsev WRC2 klassi maailmameister, rootslane Pontus Tidemand, kelle edu lähima konkurendi, poolaka Łukasz Pieniążeki ees oli ralli lõppedes +2.06.5 minutit. Kolmandale kohale jäi ka WRC sarjas sõitnud prantslane Stéphane Lefebvre, kes kaotas Tidemandile +2.23.5 minutit.

Järgmine võistlus toimub juba juuni alguses, 07.-10.06.2018 Sardiinias, kus teatavasti möödunud aastal näitas eriti head hoogu Ott Tänak.