Opel võib 2020 aastal liituda WRC sarjaga

0
1674

Opel Corsa R5

PSA Grupi tegevdirektor, Carlos Tavares, rääkis MotorsportNews väljaandele, et Opel võib tagasi tulla WRC sarja aastal 2020, kui firma on lahendanud hetke finantsprobleemid.

Nagu teada, ostis Peugeot ja Citroeni omanik, PSA Grupp, Opeli eelmisel Novembril ning nüüd üritatakse seda kahjumist välja tuua aastaks 2020.

“Opelil, nagu ka teistel PSA Gruppi kuuluvatel automarkidel, saab olema oma mootorispordi programm kohe, kui finants probleemid on lahendatud.” ütles Tavares.

“Hetkel on Opelil küll väike mootorispordi programm Adam R2 näol, kuid see keskendub ainult ühele meistrivõistlusele ja see ei maksa firmale eriti midagi. Hetkel on Opeli eesmärk jääda ellu.”

 

Eelmisel aastal tutvustas Holzer team Opel Corsa R5 autot (Pildil) lootuses saada projektile toetust Opelilt, kuid seoses PSA Grupi poolse ostuga ei saadud tuge ja kogu projekt hääbus.

Opel Kadett GSI

Opeli viimased säravamad etteasted WRC sarjas jäävad 1988. aastasse, kui Sepp Haider võitis Uus-Meremaa ralli autoga Kadett GSI ning 1990. aastal osales Aitken-Walker FIA Ladies’ Cup sarjas.

Vaata lisaks ka Foorumis teemat: WRC sarja tulevik!