Osa planeeritud võistlustest jääb sulailmade tõttu ära

0
329

Haapsalu jäärada

Detsembri lõpul soojemaks muutunud ilma tõttu on mitme talvise võistluse korraldajad otsustanud planeeritud võidusõidu ära jätta. Osad jää- ja lumerajavõistlused toimuvad tõenäoliselt loodetust kehvemais oludes.

Plusskraadid on viimase nädalaga kahandanud lumikatte paksust ja sulatanud jääd. Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi prognooside kohaselt püsib jaanuarikuine ilm muutlik ning sajab vihma ja lörtsi. Õhutemperatuur langeb kohati mõne pühala võrra miinusesse, kuid korralikku külma võistlusradade ettevalmistamiseks oodata ei ole.

 

Sulailma tõttu otsustasid Virtsu jäärajavõistluse korraldajad 19. jaanuarile kavandatud Läänemaa jääraja meistri- ja karikavõistluste etapi edasi lükata 17. veebruarile. Ära jääb 26. jaanuariks planeeritud Kesk-Eesti rahvaralli, kuna läinud kuul võistluseks ettevalmistatud katsetelt on kinnitallatud lumi ja jää sulanud.

5. jaanuaril plaanitakse Missos maha pidada jäärajavõistlus. Võistluse juht Mart Meltsov ütles rally.ee autospordiajakirjale, et eilse seisuga oli rajal veel jää. Tema sõnul lubab ilmaprognoos homseks miinuskraade. “Kuna meil on ka krossiklass, siis võistlust ära me ei jäta. Rahvakrossis pole vahet, kas võistelda jääl või poris,” märkis Meltsov.

Põltsamaa Tehnikaspordiklubi plaanib 12. jaanuariks kavandatud võistluse samuti ära pidada. “1. jaanuaril oli rada korras. Praeguse seisuga plaanime võistluse läbi viia, ära jätta seda ei taha,” kommenteeris võistluse juht Kaido Soolepp.

Praegustel andmetel viiakse läbi ka 19. jaanuariks planeeritud Otepää lumerajavõistlus, mille korraldajaks S.M.A. Racing. Korralduskomitee liige Aiko Aigro tunnistas, et sula on rajale veidi liiga teinud, kuid olulisel määral seal olukord halvenenud ei ole.