74. Dayinsure Wales Rally GB 2018 võitsid Sebastien Ogier ja Julien Ingrassia. Teise-kolmanda koha võitlesid endale välja vastavalt Toyota Gazoo Racing WRT sõitjad Jari-Matti Latvala-Miikka Anttila ning Esapekka Lappi-Janne Ferm.

Ott Tänak ja Martin Järveoja peale laupäevast katkestamist tulid superralli süsteemis pühapäeval taas rajale. Punktikatsel saadi kirja teine aeg, mis andis võistluspaarile juurde neli punkti. Oti suurim konkurent Thierry Neuville võttis Walesi rallilt kokkuvõttes viienda koha, tänu millele on Neuville endiselt üldpunktitabeli liider.

Laupäevane võistluspäev oli täis draamat ja ootamatusi – ralli 11.kiiruskatsel läks õnnetult hetkel MM-sarja esikohamehel Thierry Neuville’il, kes kaotas väärtuslikku aega kraavis olles ning 16.kiiruskatsel tabas ebaõnn Ott Tänaku autot ning mehed pidid esikohalt katkestama, et hoida autot pühapäevaseks võistluspäevaks ja punktikatseks.

Ralli lõppseis

Peale Walesi rallit on Thierry Neuville endiselt liider, kellele järgnevad Sebastien Ogier ning Ott Tänak.

Tiimide arvestus peale Walesi rallit:

WRC2 klassi arvestuses tulid võitjateks Kalle Rovanperä-Jonne Halttunen (Škoda Fabia R5). Poodiumi teisele astmele tulid Pontus Tidemand-Jonas Andersson (Škoda Fabia R5) ning kolmandale Gus Greensmith-Alessandro Gelsomino (Ford Fiesta R5).

Järgmine WRC etapp sõidetakse 25.-28. oktoobril, mil toimub RallyRACC Catalunya – Rally de Espana.

PS! Suured tänud Teile kõigile, kes meie live-blogi jälgisid!


Vasta