Ott Tänak ja teised Toyota sõitjad on Rootsiks valmis

0
1103

TOYOTA GAZOO Racing World Rally tiim võtab suuna Rootsi rallile (Veebruar 15-18), teisele WRC etapile 2018 aastal. Meeskond jäi Monte-Carlo tulemusega väga rahule ja on valmis taas Rootsis tugevat positsiooni näitama. Jari-Matti Latvala suutis eelmisel aastal Yaris WRC masinaga võita ja selleks aastaks on eesmärk tulemust korrata. 

Sel aasta on Rootsis oodata erakordseid talveolusid. Lund on katsetel palju ja tee ääres seisavad kõrged lumevallid, mida sõitjad tihti kasutavad teel püsimiseks.
Ralli saab alguse neljapäeva õhtul Karlstadi katsel kus sõidetakse paarisrajal. Reedel sõidetakse seitse kiiruskatset, millest mõni katse jääb üle piiri Norra. Laupäeval sõidetakse klassikaliseid Rootsi ralli katseid, nagu Hagfors, Vargasen. Ralli lõpetab pühapäevane punktikatse, enne seda sõidetakse kaks korda Likenäs katset.

Tommi Mäkinen
“Muidugi, Rootsi on üks rallidest kus oleme tugevad ja me testisime Soomes, igale sõitjale kaks päeva. Teame, et oleme kõvasti arenenud kuid kui palju on teised tiimid? See on väljakutse. Me loodame täielikult lumiseid olusid, mis on kindlasti väga põnev pealtvaatajatele. Sõitjad on oma autodega väga rahul: Jari-Matti võitis eelmisel aastal, Ott oli kohe tema taga ja Esapekka tunneb lumel sõites hästi. Kuigi tema kogemus on väiksem kui teistel. Tunneme üsna enesekindlalt, kuid ka realistlikult: alati on olemas viise teha paremini.” 

Mida arvavad sõitjad?


Jari-Matti Latvala ja Miikka Anttila


“Rootsi on üks minu lemmik kohti kus sõita ja siin ma sain ka oma esimese WRC võidu 10 aastat tagasi. Võrreldes eelmise aastaga, usun et meil on parem auto. Keskendusime testides rohkem aeglasematele ning tehnilistele kohtadele ja tundsin, et astusime sammu edasi. Tuleb üks väga huvitav katsumus talvistes oludes. Olen enesekindel ja tean, et suudame võidu nimel taas sõita. Sel nädalavahetusel sõidan Soomes kohalikul rallil Juho Hännineniga. Autoks on Toyota Celica, seega tuleb põnev ralli ja parim viis valmistuda Rootsiks.” Ott Tänak ja Martin Järveoja


“Ma endiselt õpin Yaris WRC autot tundma, kuid pärast testimist lumel mõistan miks Jari-Matti võitis eelmisel aastal. Ralli esimeses pooles peame lihtsalt vaatama kuidas asjad sujuvad. Aga loomulikult loodan, et suudame võistelda poodiumikohale ja ehk isegi võidule. Kui lumi on katsetel raske, mis hetkel tundub, siis meie stardipositsioon teisena rajal ei ole hea. Kuid ilm võib alati muutuda. Ma lihtsalt üritan nädalavahetust nautida ja anda endast parim”


Esapekka Lappi ja Janne Ferm

“Mul võttis mõned päevad aega, et saada üle pettumusest Monte-Carlos. Kaotasin neljanda koha viimasel katse, kuid lõpuks oli seal rohkem positiivset kui negatiivset. Kuni sinnamaani sõitsime hästi ja täpselt sama plaan on Rootsis. Me testisime palju, ligi kaks päeva ja sõitsime maha umbes 400 kilomeetrit. See on piisav, et saaksin end lumel hästi tunda. Meie auto peaks toimima sealsetes oludes, kuid võrreldes Monte-Carloga kus peab olema julgust sõita ka väga aeglaselt siis Rootsile tuleb teisiti läheneda. Ma kahjuks ei osalenud eelmisel aastal, seega mul puudub natukene kogemust kuid lumel tunnen end üldiselt kindlalt.”

Statistika:

Vaata lisaks Rootsi ralli arutelu Foorumist