Ott Tänak. “Meil on suur võimalus teha taas väga hea tulemus.”

0
2950

Ott Tänak Foto: redbullcontentpool.com

Järgmisel nädalavahetusel toimuval Rootsi rallil loodab M-Spordi meeskond kindlasti korrata Monte-Carlos saavutatud head tulemust.

Rootsi rallil pole Ott Tänak jõudnud veel kordagi poodiumile, kuid uue auto ja uue kaardilugejaga on tal selleks sellel aastal suur võimalus. Tänaku parim koht Rootsi rallil on olnud neljas (2015)

Ott Tänak ütles M-SPordi vahendusel: “Ma väga ootan rootsi rallit, see on üks minu lemmik rallisid kalendris. Rootsi ralli kiirus annab mulle meeletu adrenaliini ja sellel aastal, veel võimsama autoga, on see veel erilisem.”

“Kiiruskatsed on seal väga mõnusad sõita – kiired ja sujuvad. Peame olema rahulikud ja keskendunud, et leida õige sõidurütm. Loodan libedaid teid ja võimalust võidelda parimate kohtade nimel! ”

“Kõige tähtsam on saada kohe algusest hea tunne ja teha puhas sõit. Loodetavasti on ilmastikutingimused meie kasuks ja vajadusel saame kasutada lumevalle vajadusel täiendavaks toetuseks.”

Ma ei jõua oodata, millal saan taas sõita ja usun, et meil on väga suur võimalus teha taas väga hea tulemus.”

Meeskonna juht Malcolm Wilson on ääretult rahul oma meeskonna tööga Monte Calos aga palju rasket tööd on veel ees, et olla taas kõrgetel kohtadel.

“Meil oli fantastiline hooaja algus, kuid raske töö pole lõppenud. Jõudmine poodiumile oli täpselt see, mida meie meeskond vääris aga oleme väga teadlikud, kui palju rasket tööd me peame edasi tegema, kui tahame saavutada oma eesmärke ja olla kogu aeg parim.

Rootsi ralli on nii võrd unikaalne ja lisaks on meil seal varem ka hästi läinud. Sebastien on võitnud kolm korda selle ralli, mis on muljetavaldav tulemus mitte skandinaavia mehele. Samuti Ott armastab suurt kiirust, seega olen päris kindel, et võistleme taas poodiumi kohtadele.

Me teame, et meil on väga hea auto aga me ei loo endale illusioone selle aasta tulemuste kohta. Meil oli võrratu hooaja algus aga kõigil neljal meeskonnal on suur võimalus olla järgmine nädal tipus. ”

Sébastien Ogier | AFP – DPPI MEDIA – AUSTRAL – FRANCOIS BAUDIN

Tänaku meeskonnakaaslane, neljakordne maailmameister, Sebastien Ogier on startinud Rootsi rallil seitsmel korral ja võitnud neist kolm rallit (2013, 2015, 2016).

“Meil oli unistuste hooaja algus Monte Carlo rallil aga nüüd peame keskenduma Rootsi rallile, mis nõuab palju tööd ja on täiesti unikaalne ralli.

Ma tõesti naudin seda rallit, sest siin on uskumatud kiirused ja lumi ning jää ja täiesti uued autod sellel aastal. Tuleb olla väga täpne ja mitte teha vigu sest siin eraldavad sõitjaid võidust tihti vaid mõned sekundid.

Kui me suudame kindlustada taas poodiumi koha oleks see lihtsalt võrratu algus meie sellele rallihooajale. Ma olen kindel meie kõrgetes tulemustes aga samas tean, kui palju rasket tööd see nõuab.”

M-Sport.com