Viimased kuud on olnud Ott Tänaku järgmise aasta leping rallimaailma üks kuumemaid teemasid. Soome väljaanne rallit.fi kirjutas Türgi ralli eel, et Hyundai ja M-Sport eestlase allkirja enam ei jahi.
Kõigepealt teatas kolmapäeval M-Spordi meeskonna mänedžerRichard Millener, et ta pole Tänakukasvavale palgafondile rahalisi vahendeid leidnud.
M-Spordi boss Richard Millener rääkis, et kulutasime Sebastien Ogier‘i peale palju raha. M-Spordi omanik Malcolm Wilson on toonitanud, et peame keskenduma ka ärile. Meie alluvuses töötab suur hulk inimesi ja me ei soovi kõiki vahendeid panna ühe sõitja peale.
Seejärel teatas ka Hyundai tiimipealik Andrea Adamo, et läbirääkimised eestlasega on lõppenud,
Milleneri ja Adamo teated andsid kindlad viited sellele, et Tänak jätkab Toyotaga sõitmist, kuid täna pole Toyota sõnul leping veel kindel.
“Tegelikult on olukord endiselt lahtine. Loodan, et olukord laheneb enne Monte Carlo rallit”, naljatles Tänak, viidates maailmameistrivõistluste avavõistlusele.
Tänak juhib ralli MM-sarjas 33 punktiga Hyundai sõitja Thierry Neuville ees. Kuus eelmist meistritiitlit võitnud Sebastien Ogier asub eestlastest 40 punkti kaugusel.
[sam_pro id=1_48 codes=”true”]