Persoonlugu: Alexey Lukyanuk

0
68584

Foto: Josef Petrů‎

Millal puutusid esimest korda kokku autoralliga?

Ma isegi ei mäleta! Ma arvan, et kõik sai alguse PC mängudest, näitena võib tuua Colin McRae Rally.

Millal leidis aset Sinu esimene ralli? Mis autoga võistlesid ning millised olid emotsioonid?

Aasta oli 2005 kui ma võistlesin esimesel rallil. Võistlusautoks oli Lada 2105. Me lõpetasime kaheveoliste autode seas neljandal kohal. Ma olen olnud algusest saati kiire, seega on olnud suur rõõm olla alati eesotsas!

Kui paljude autodega oled Sa sõitnud?

No ikka päris paljudega! Aga arvan, et 90% neist on olnud Mitsubishi. Esimesteks autodeks olid Lada 2105, Lada 2108, Opel Astra F.

Iseloomusta enda kaardilugejaid(A.Arnautov, Y.Chervonenko).

Arnautov’iga oleme koos juba 2009-st aastast, ta on mu sõber. Ta ei muutu kunagi närviliseks, seega on hea tunne temaga koos sõita. Teda ei huvita, mida ma autoga teen, ta lihtsalt loeb mulle kaarti ja muudab kõik rahulikuks.

A.Arnautov ja A.Lukyanuk Foto: ASRT Media

Y.Chervonenko on aga A.Arnautov’ist erinev. Chervonenko maksis mulle, et ma temaga koos sõidaksin. Ta on tugev inimene, täis dünaamikat ning emotsioone. Iseenesest see sobib mulle, aga vajan aega, et sellega täitsa ära harjuda.

Foto: http://niechwiadowicz.com/

Kas Sul on õnnetoovaid esemeid?

Ei, ma olen õnnetoovatesse asjadesse uskumisest vaba.

Mis on siiani olnud Sinu helgeim mälestus/kõrghetk rallisõitjana?

Mul on kindlasti palju häid mälestusi olnud, kuna ma sõidan alati rõõmuga. Eriti on meeldinud mulle viimaste aastate jooksul auto24 Rally Estonia, mis on hämmastav. Rally Estonial oleme me alati üpriski edukad olnud. Muidugi on alati tore võidelda kõrgete kohtade nimel!

http://www.mediaguru.fi/

Mis on olnud Sinu kõige negatiivsem hetk?

Isegi negatiivne kogemus on omamoodi kogemus, seega ei saa öelda, et ma muretseks minevikus juhtunud õnnetuste pärast. Muidugi ei ole tore, kui neid on kogunenud liiga palju, kuid tundub, et meil on täitsa vastuvõetav statistika.

Kus plaanid sel aastal võistelda? Kas on plaanis ka Eestisse sõitma tulla?

Üldiselt sõidame me kaasa Euroopa Meistrivõistlustel ning loodan startida ka mõnel teisel rallil. Arvan, et oleme stardis ka juulis toimuval auto24 Rally Estonial.

Liepaja ralli 2015 Foto: Foto Brčko

Mida teed siis kui ei tegele rallil sõitmisega?

Ma olen vabakutseline ralli koolitajana: teen treeningsessioone rallisõitjatele üle terve Venemaa ning Baltikumis. Mulle meeldib ka rattaga sõita ning trenni teha.

Kas Sa tahaksid midagi oma fännidele öelda? 

Aitäh teie toetuse eest! On tore teada, et teile meeldib, mida ma teen! See innustab meid veel rohkem pingutama! Näeme rajal! 🙂

Foto: Timo Anis

Vasta