Persoonlugu: Kenneth Sepp

0
4599

Kuna tekkis Sinul huvi autospordi vastu?
Esimesed kokkupuuted autospordiga olid juba varases lapsepõlves. Minu isa sõitis rallikrossi ja korraldas  erinevaid autospordi üritusi.  Tema kõrval puutusin kokku ka ise autode ehitamise ja remontimisega ning viibisin väga tihti erinevatel rallidel. Sealt tekkiski huvi autode ja ralli vastu.

Millal toimus Sinu esimene võistlus? Millised olid emotsioonid?
Nii kui jalad pedaalideni ulatusid, tegin ka esimesed sõidud. Esimestel sprindivõistlustel osalesin 12. aastaselt. Kui ma ei eksi, oli minu esimeseks võidusõiduks Oriküla rahvasrint ning kaardilugejaks oli Raigo Mõlder, tänaseks juba tehasemeeskonna liige. Ja alates sellest ajast olen osalenud igal aastal erinevatel autospordi üritustel järjest kiiremate autodega.  Alustasin tavalise tänavasõidu Volkswagen Golfiga noorteklassis.
10927867_1066058416753503_2061571482_n

 

Vasakult: Kenneth Sepp, Ott Tänak, Rasmus Uustulnd
Vasakult: Kenneth Sepp, Ott Tänak, Rasmus Uustulnd

Kuidas jäid rahule 2014.aasta hooajaga? Mis läks hästi, mis halvasti?
2014. aasta hooajaga ei tahaks väga rahule jääda. Seadsime kaks peamist eesmärki, kuid suudsime täita vaid ühte neist. Rallis tahtsime hooaja kokkuvõttes olla vähemalt 3 parima seas ning rallisprindis oli eesmärgiks meistritiitel. Rallisprindi meistritiitli saime koju toodud, aga rallis oli ebaõnnestumisi palju, enamus just tehnika valdkonnast. Seetõttu ka tulevaks hooajaks autovahetus. Iga ralli algas positiivselt ning hea kiirusega, kuid mida rohkem katseid edasi, seda rohkem tekkis probleeme autoga. Alates mootoririkkest, lõpedases sellega, et Viru rallil pidi uks ära kukkuma.

Auto24 Rally Estonia 2014 Foto: Fotodarius.lt

Millised võistlused on plaanis uuel hooajal kaasa teha?
Kuna soetasime uue auto, on esialgeslt plaanitud välisvõistlutel osalemist keeruline kinnitada. Sõidan kindlast Eesti Meistrivõistlustel ning osadel Läti kohalikel võidusõidutel ning kindlasti vaatan Euroopa rallisarja poole ehk FIA ERC suunas.

 

Teame, et võistled uuel hooajal uue võistlusautoga. Mida ootad uuelt hooajalt? On ka uusi eesmärke seatud?
Uue hooaja algus saab olema kindlasti keerulisem kui eelnevad, uue auto tõttu aga loodan, et saan kohaneda kiiresti ning võidelda esikoha nime. 2015. aastal tahan kindlasti kuuluda kolme parima hulka ning eesmärk on võidelda juuniorite sarja võidu üle.

Allikas: Kenneth Sepp

Iseloomusta enda kaardilugejat.
Tanel on äärimselt mitmekülgne isiksus, mis teeb temast ideaalse kaardilugeja. Eesmärk püüelda kõrgemate tasemete poole on meil ühine ja püüame koguaeg koostööd paremaks ning sujuvamaks teha.

Esimese koha astmel K.Sepp ja T.Kasesalu. Allikas: Eesti Autospordi Liit

Jutusta meile oma erksaim mälestus autospordist.
Üks erksamaid mälestusi on kindlasti Aluksne ralli, kus sõitsin Taneli venna Timoga ning suutsin talvistes tingimustes auto üle katuse keerata. See oli minu jaoks ka üks esimene tõsisem väljasõit.

Millega tegeled(-te) võistlusvälisel ajal?
Võistlusvälisel ajal tegelen auto hoolduse ja ettevalmistusega. Korraldame treeninguid, kus harjutame koostööd Taneliga ning tegeleme auto seadistamisega. Samuti tegelen ka oma füüsilise poolega, mängides squashi ning käies jõusaalis.