Persoonlugu: Maria Roop

0
2481

Miss Rallikross 2014
Miss Rallikross 2014
  1. Milline oli esimene kokkupuude autospordiga?

Teismelisena käisin huviga kaasa elamas kiirendusvõistlustele Lasnamäe kanalis ja Pärnu lennuväljal aga ise sattusin esimest korda ralliauto rooli seoses Noored Roolis sarjaga Võrtsjärve jääl 2013 aastal.

  1. Oskad ehk öelda, millal toimus Sinu esimene võistlus?

Minu esimene võistlus toimus 02.02.2013 ja selleks oli Piiroja Karikas. Mäletan seda nagu see oleks olnud eile. Olin siis kolmandat korda üldse jääl ja mingi ime läbi õnnestus saavutada II koht. Eks see oli see tasa ja targu…

Piiroja Karikas 2013 II koht. Foto: Taivi Narits
  1. Mis autospordi võistlussarju oled kaasa teinud? Mis on olnud seni lemmik?

Esimesel talvel sõitsin vist kõikvõimalikud jäärajasõidud kaasa, et omandada kogemusi. Oli hea pikk talv. Kaasa olen sõitnud mõned rallikrossid, EKV(Eesti Karikavõistlused Jäärajasõidus),  Võrumaa Talve- ja Suve etapid, Piiroja karikat, rahvasprinte ja mõned Laitse BMW Cup sprindid. Täissarju saab harva kaasa teha aga midagi siit ja sealt. Lemmik on ikka rallikross.

Olerex EMV rallikrossis
Olerex EMV rallikrossis Foto: Indrek Allik

4. Mida pead siiani enda suurimaks saavutuseks?

Mu esimene piigisõit Anne kanalil – küll ma pabistasin 🙂

Eks kõik puhtalt ja hea tulemusega sõidud on minu jaoks saavutused. Eks parimad on need poodiumile sõidetud tulemused, kus on vastasteks väga kõvad sõitjad.

Võistlus Tartus, Anne kanalil
Võistlus Tartus, Anne kanalil
  1. Kuid milline on olnud seni suurim ebaõnnestumine?

Ebaõnnestumine on minu jaoks alati see olukord, kus ma ei suuda mõelda selge peaga. Kipun olema enda suhtes väga kriitiline ja ootan peaaegu alati suurepäraseid tulemusi. Loomulikult see alati ei õnnestu. Parim näide on selle aastane Otepää talvine rahvasprint, kus suutsin esimese saja meetri peal end kraavi kinni sõita. Sain hea õppetunni.

  1. Kellelt saad suurimat tuge või kes Sulle näpunäiteid jagab?

Mind suunab, õpetab, piitsutab ja vahel annab kommi põhiliselt Jaanus Tobias. Aga olen saanud palju häid ideid, tulemustele viivaid õpetussõnu, trajektoorivalikut jne ka oma kaassõitjatelt ja rallisõpradelt. Kuulan alati kikkis kõrvadega ja üritan kõik teadmised endasse salvestada.

  1. Meeldejäävaim hetk/kogemus on…

Tahaks öelda, et minu esimene rallikross, aga tegelikult kõik need kolm rallikrossi, kus osalenud olen. Va. mõned muret tekitavad olukorrad, on mul seal alati suu kõrvuni.

 

10590642_749176511805592_3575104676768011807_n
Olerex EMV rallikrossis
  1. Kuidas iseloomustaksid enda võistlusautosid?

Sõidan praeguseks kuulsate ralli(noor)meeste vana õppeauto Ford Fiestaga. Kuigi hakkan nüüdseks autost „üle kasvama“, naudin selles iga hetke. Fiesta on minu rallikrossiauto. Tugevat konkurenti teistele meist küll seni pole, kuni mõned uued jupid külge suudan investeerida aga elamust saab kuhjaga. Rahvasõitudes osalen Seat Ibizaga. See on hea kiirendusega väle auto, millega olen vägagi sõbraks saanud ning omavahelises koostöös suudame vahepeal ka häid tulemusi sõita.

  1. Milliseid võistlusi on plaanis 2016.aastal kaasa teha? On seatud ka mingisuguseid eesmärke?

Eks ma unistan ikka mõnest rallikrossist ja plaanis on ka rahvasprindid. Eks paistab, kuidas välja kujuneb. Võimalusel sõidaksin kõigest kõike 🙂

  1. Millega tegeled võistlusvälisel ajal?

Vahel õnnestub veeta aega garaažis. Ma täitsa naudin seda. Teadmised muidugi pole kiita aga õpin iga kord midagi uut.

Suur osa ajast kulub mu 6-aastasele tütrele ja hetkel paistab, et käbi ei kuku kännust kaugele. Praegu tuleb küll veel rooli vändata sülest.

Vabal hetkel lippan pargis, suplen või kargame tütrega Batuudikeskuses.

  1. Mida sooviksid oma fännidele öelda? 🙂

Nii armas, et te mul olemas olete ja mulle kaasa elate! Olete alati oodatud, kes minuga rajal mõõtu võtma, kes raja äärest kannustama! Juhhei!!!

Kui soovid jälgida Maria tegemisi, siis on tal olemas FB fännileht, mida saab vaadata SIIT.

Mari Kirss