Persoonlugu: Mihkel Varul, 16 aastane Eesti Meister!

0
3852

Mihkel Varul on 16-aastane noormees, kes liitus Olerex EMV rallikrossi sarjaga 2013. aastal ning pakkus 2014. aasta hooajal suurt konkurentsi, võites klassis Juunior1600 meistritiitli. Esitasime Mihklile mõningad küsimused, mida sooviksime ka Teiega jagada.

250250_899791753364782_7151401733755353464_n
Allikas: Mihkel Varul

Kuna tekkis Sul huvi autospordi vastu?
Juba väikesest peale, nii palju kui ma ennast mäletan, olen tundnud huvi igasuguste masinate vastu. Iga kord kui oli võimalik, käisin isaga sõitudel kaasas. Ja kui jalad juba pedaalideni ulatusid, sain viimased 500m koduteed ka ise roolida. 9-10-aastaselt sain juba kodu kõrval põldude peal vana autoga sõitmist harjutada. Autoks oli siis Honda Civic.

Millal toimus Sinu esimene võistlus? Millised olid emotsioonid?
Esimest korda võistlesin oma koduküla Saverna jääraja võistlusel aastal 2011. Selle võistluse sõitsin Peugeot Partneriga. Seal ei saavutanud küll eriti head tulemust, aga sain külge võistluspisiku. Emotsioonid olid muidugi laes. Ja tahtmine suur.

Näitasid sel hooajal head taktikat ning kiirust, mis tõid Sulle Olerex EMV rallikrossis meistritiitli klassis Junior 1600. Keda pead enda suurimaks vastaseks? Miks?
Selle hooaja etapid olid tõesti põnevad. Hooaja esimene pool näitas, et olen oma senisest võistlusautost Golf 2-st n-ö „välja kasvanud“ ja tuli teha otsus, kas arendada vana autot või mõelda uue ja võimsama võistlusauto soetamisele. Innustust ja motivatsiooni sain ka Soome Rallikrossi MM-etapil käimisest, sellel korral küll koos oma klubiga Yellow Racing Team pealtvaatajana. Enne Vasalemma etappi saigi soetatud uus võistlusauto Peugeot 206 . Kohe hakkasid ka tulemused paranema ja kahel viimasel etapil Piirojal ja Kulbilohus sain pakkuda tõsist konkurentsi ka meeste klassi parimatele sõitjatele. Muidugi tahan tänada noorteklassi võistlejaid Robert Reinsalu, Keiro Orgust ja lätlast Ingus Beļakovsi, kes noorte sarja põnevaks tegid ja head konkurentsi pakkusid. Meistritiitel selgus ju lõplikult alles viimasel etapil Kulbilohus. Suurimaks vastaseks on kahtlemata Robert, kes vaatamata sellele, et võistles esimest aastat, näitas väga häid tulemusi ja tal on ka väga hea võistlusauto ja professionaalne tiim.

Foto: Tarmo Tomson
Foto: Kristjan Madalvee

Kellelt saad suurimat tuge või kes Sulle näpunäiteid enne võistluseid jagab?
Suurimat tuge saan kindlasti oma isalt, kes mind taktikaliselt ja ka tehniliselt on väga palju aidanud. Alati on ta mind võistlusrajal abistamas. Sõidualaseid näpunäiteid on jaganud ka Ranno Bundsen ja Ronald Jürgenson ning samuti Viljo Vider PSC Motorspordist. Kui poole hooaja pealt sain uue võistlusauto, sain kaasa häid nõuandeid selle eelmiselt omanikult Siim Salurilt ja tema isalt Rein Salurilt. Ja loomulikult poleks ma nii kaugele jõudnud, kui mul ei oleks nii häid mehhaanikuid nagu Kristjan Mattiesen ja Marko Kaasik. Samuti on suur heameel fännide üle, keda on nüüdseks juba päris arvukalt tekkinud ja kes igal etapil agaralt kaasa elavad.

Kas Sul on iidol/iidoleid, kelle tegemistel silma peal hoiad?
Loomulikult jälgin kõigi Eesti rallimeeste tulemusi, samas on endal väga huvitav koos võistelda selliste meestega nagu Janno Ligur, Andre Kurg, Artis Baumanis ning paljude teiste nimekate sõitjatega.

Mida ootad uuelt rallikrossi hooajalt? On Sul mingisuguseid eesmärke seatud, kuhu jõuda sooviksid?
Ootan taas põnevat hooaega, oleks tore, kui lisanduks veel rohkem noori sõitjaid. Kui õnnestub, oleks soov järgmisel aastal võistelda Rootsis toimuval EM rallikrossi etapil. Motivatsiooni teiselpool piiri võistlemiseks annab senine eestlaste tubli esinemine EM- ja MM- etappidel.
Algaval hooajal on võetud eesmärgiks kaitsta noorte meistritiitlit ja tulla Super1600 klassis meeste arvestuses esimese kolme hulka.

Allikas: Mihkel Varul

Talv pole veel küll kätte jõudnud, kuid kas plaanid ka talvistelt üritustelt osa võtta? Kui jah, siis millistelt?
Ikka on plaanis. Kõik oleneb muidugi sellest , millised on talvised ilmaolud, et jääradasid saaks avada. Plaanis on sellel aastal osa võtta ka Võru Talverallist.