Raassilla krossirada võõrustab tänavu mitmeid võistlusi

0
973

12. veebruaril peetakse Tarvastu vallas Raassilla rajal mitu võistlust – toimub nii jäärajasõidu võistlus kui ka rahvakross. Eeldatavalt toimub 2012. aastal seal kaks jäärajavõistlust ja neli rahvakrossi.

Hooaja avavõistlus peetakse MTÜ Tarvastu Spordi ja Vaba Aja Klubi korraldusel 12. veebruaril. Jäärajasõit algab kell 10 ning rahvakross pärast seda, orienteeruvalt kell 14.

Kilomeetri pikkune võistlusrada on võrreldes eelmise aastaga võistlejasõbralikum. Läinud aastal jäi rada organisaatorite sõnul veidi kitsaks, sest raja ääres olevatest mullavallidest ei õnnestunud piisavalt lund üle lükata, ent selleks aastaks on mullavallid eemaldatud. Samuti on rada silutud ja korrastatud enne saabunud lund ja külmakraade. Rajal on paari kurvi samuti muudetud.

Kuna enamus jääradu on rajatud siledale pinnale, siis Raassilla rada erineb profiili poolest. See on rajatud vanasse karjääri, mistõttu võistlustrassil on tõusud ja langused. Mitte ainult sirged, vaid ka kurvid on rajatud tõusudele-langustele. Samuti on rajal kiireid ja aeglasemaid lõike.

Jäärajasõidul võetakse mõõtu kuues masinaklassis. Lisaks tänavasõiduautodele võisteldakse ka ERK 2WD autodel.

Pealtvaatajate vahel loositakse välja Viirati Lihatööstuse lihatooteid.

 

Lisainfo Ralli.ee kalendris.


Vasta