RALLIBLOGI: Päeva lõpuks Hyundaidel kolmikjuhtimine, Tänak üheksas

111
2016

Täna jätkub autoralli MM-sarja teine etapp Rootsis.

Päeva esimese katse võit taas Ott Tänakule, kes edestas teise aja välja sõitnud Mikkelseni tervelt 6,1 sekundit. Päeva teise kiiruskatse võitis Therry Neuville (Hyundai), edestades eestlasi koguni 10,2 sekundiga ning tõusid kokkuvõttes ka ralli liidriks. Katse lõpus kurtis Tänak, et rajal oli palju lahtist lund, mis tegi olud väga raskeks.

Peale hoolduspausi sõidetud ralli viienda kiiruskatse võitis  Hayden Paddon (Hyundai), mis näitab selgelt teeolude paranemist hilisematele startijatele. Nii esimesena startinud Ogier, kui ka Ott Tänak kurtsid väga rasketele oludele üle, sest nad peavad taas teistele teed puhastama.  Kokkuvõttes langes Tänak üheksandaks.

Ülejäänud päev suuri muudatusi ei toonud ja Tänak – Järveoja lõpetasid esimese täispika võistluspäeva üheksandana, kaotades kokkuvõttes ralli liidrile Neuvillile +1:29.0.

Reede järel on ralli liidrid kolm Hyundaid: Thierry Neuville edestab Andreas Mikkelseni 4,9 ning Hayden Paddonit 12,1 sekundiga.