Rallikrossi meistrivõistluste teisel etapil pakkusid vaatemängu esiveolised

0
809

Eile toimus Harjumaal LaitseRallyPargis Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis 2018 sarja teine etapp. 50 osalejat panid jõuvahekordi paika neljas võistlusklassis, millest kahel olid juures ka juuniorklassid. Kõige tihedam rebimine oli täna esiveoliste hulgas, kus lisaks võimsatele masinatele ja oskuslikele sõiduvõtetele mängis väga suurt rolli ka õnn ja tehnika.

Supercar

Juba teist etappi järjest tegi nelikveolistes puhta töö Andri Õun, kuid sel korral tuli sisse ka mõningaid viperusi tehnikaga ja sõiduvigu, mis jätsid nii Ain Laiverikule kui Seido Nõmmkülale finaali viimaste meetriteni võimaluse esikoht endale haarata. Seda siiski ei juhtunud. Kui eelsõitudes said hoo üles ka Raini Roomets ja uue autoga (Citroen DS3) rajale tulnud Janis Vegeris, siis finaalides neil enam teravust ei jagunud ning esikolmikusse trügida ei õnnestunud.

Supercar klassi esikolmik:

 1. Andri Õun (Ford Fiesta)
 2. Seido Nõmmküla (Mitsubishi Lancer Evo)
 3. Ain Laiverik (Mitsubishi Lancer Evo)

Super1600 ja Junior1600

Kõige suuremat vaatemängu pakkus täna Laitses esiveoliste klass, kus kolme eelsõidu põhjal võis öelda, et pretendente poodiumile on lausa seitse – Mihkel Varul (1. etapi III koht), Andre Kurg (1. etapi võitja), Tõnu Peek, juunior Marko Andreas Muru, Janno Õis (1. etapi II koht), Georg Orr ja Arvo Kask.

Super1600 staaridele jääb stardikurv kitsaks

Kõige teravamad lahingud on seni peetud Super1600 klassis, kus peaosalisi lausa SEITSE: Mihkel Varuli Fännileht, Georg Orr fanpage, Andre Kurg RX (videos), Marko Muru (videos), Arvo Kask (videos), Tõnu Peek ja Janno Õis RX.

Posted by Rallikross on 19. mai 2018. a.

Poolfinaalides läbis võistlusklass aga karmi puhastustule – Varul, Kurg ja Orr jäid tehniliste viperuste tõttu järgemööda rajapervele ning Kask enam nii head hoogu üles ei saanud, et lõppsõidule kuue parima hulka pääseda. Nii jõudsid seitsmest sõitjast finaali vaid Peek, Muru ja Õis ning neile lisandusid Arnis Odinš, Riho Loit ja Gleb Bogdanov. Finaal oli tuline ja koos kahe Super1600 klassi täiskasvanuga ületas finišijoone esikolmikus II kohal ka Junior1600 noorsportlane Muru. Kuna täiskasvanute ja juunioride arvestust peetakse aga eraldi, läks Super1600 klassi kolmas koht finišijoone neljandana ületanud Läti sportlasele Odinšile. Junior1600 sõitjatest tuleb ära märkida ka Martin Juga, kes pakkus Super1600 sõitjatele head konkurentsi.

Kurg vs Muru manöövrid

Kui just loetud sekundid tagasi tegid Andre Kurg RX ja Marko Muru kolmanda eelsõiduvooru finišile eelnevatel meetritel väga vihase lõpulahingu, siis videos näha teise eelsõidu viimane ring, kus Muru ja Kurg samuti jõuvahekordi paika panid. Esiveolistes armu ei anta.

Posted by Rallikross on 19. mai 2018. a.

Super1600 klassi esikolmik:

 1. Janno Õis (Honda Civic)
 2. Tõnu Peek (Renault Clio)
 3. Arnis Odinš (Lada Samara)

Junior1600 klassi esikolmik:

 1. Marko Andreas Muru (Honda Civic)
 2. Martin Juga (Lada Samara)
 3. Armin Marlon Mängel (Volkswagen Golf)

Touringcar

Tagaveoliste klassis võttis teise järjestikuse etapivõidu Margo Soomets. Soometsa esimene eelsõit päädis küll kahe spinni tõttu 8. kohaga, kuid rohkem Soomets kaassõitjatele võitu maitsta ei andnud. Tihe rebimine teise ja kolmanda koha peale käis Andrus Karu, Silver Viilase ja Siim Sündema vahel, kus lõpuks jäi peale Sündema, kes ületas finaalis finišijoone teisena. Sündema tulemuse teeb eriliseks ka see, et üks eelsõit jäi tal tehniliste viperuste tõttu vaid 50 meetri pikkuseks – rajalt tuli maha tulla juba kohe pärast starti. Avaetapil teiseks tulnud Rommi Pukk täna kahjuks treeningsõitudest lagunenud tehnika tõttu kaugemale ei jõudnud.

Touringcar klassi esikolmik:

 1. Margo Soomets (Ford Fiesta)
 2. Siim Sündema (Ford Fiesta)
 3. Andrus Karu (Citroen DS3)

Crosskart Xtreme ja Crosskart Xtreme Junior

Krosskartides tegi täna võimsa tagasituleku avaetapil pigem tagasihoidlikumat tempot teinud möödunud hooaja Eesti meister Eero Nõgene. Kuigi finaalivõitu sel korral küll ei tulnud, sai ta oma nimele kaks eelsõitu kolmest. Teised kaks teravamat võistlejat eelsõitudes olid Ruve Veski ja Eero poeg Joosep Ralf Nõgene, kes sõidab Crosskart Xtreme Junior klassi arvestuses.

Krosskardiga juunior riivib piirdeposte

Crosskart Xtreme Junior klassi sõitja Joosep Ralf Nõgene jaoks jääb rada natuke kitsaks. Samas tuleb andeks anda, sest juuniorsõitja tempo on täna raju!

Posted by Rallikross on 19. mai 2018. a.

Mõlemad mehed said oma sõidu korralikumalt käima poolfinaalides ning kui noorsõitjal finaalis isast jagu saamiseks enam siiski rammu ei jagunud, andis Ruve Veski endast maksimumi ja sõitis ruudulipu alt läbi esimesena. Üllatusmehena jõudis poodiumi kolmandale kohale aga Vahur Mäesalu, kes sai oma masina töökorda alles kolmandaks eelsõiduks. Sealt edasi läks kõik ainult ülesmäge ning vaatamata rohketele sõiduapsakatele tegi Mäesalu oma töö ära. Avaetapi võitnud Toni Reunanen sel korral kahjuks kaasa ei teinud.

Vahur Mäesalu kombib oma piire

EMV 2. etapp on tehtud! Krosskartides kolmandale kohale sõitnud Vahur Mäesalu tegi täna korralikku sõiduõpet ja teistis oma piire – pikaks sõidetud kurve lõpuks keegi enam kokku ei lugenudki. Siin on aga kaks 😀

Posted by Rallikross on 19. mai 2018. a.

Crosskart Xtreme klassi esikolmik:

 1. Ruve Veski
 2. Eero Nõgene
 3. Vahur Mäesalu

Crosskart Xtreme Junior klassi järjestus:

 1. Joosep Ralf Nõgene
 2. Sander Sepp

Laitses peetud teise etapi täpsed tulemused: https://speedhive.mylaps.com/Events/1526795

Rallikrossi Eesti meistrivõistluste kolmas etapp toimub 2. juunil Kehala Ring rallikrossirajal.

Intervjuud teise etapi võitjatega:

Janno Õis (Super1600)

2. etapi Super1600 võitja – Janno Õis

Janno Õis RX – Super1600 klassi võitja: "Iga sõit täiega ja siis pärast tulemused näitavad kas läks hästi või halvasti."

Posted by Rallikross on 19. mai 2018. a.

Marko Andreas Muru (Junior1600)

2. etapi Junior1600 võitja – Marko Andreas Muru

Marko Muru – Junior1600 klassi võitja: "Kehala rada sobib autole päris hästi – seal võiks proovida võita!"

Posted by Rallikross on 19. mai 2018. a.

Margo Soomets (Touringcar)

2. etapi Touringcar võitja – Margo Soomets

Margo Soomets Fanpage – Touringcar klassi võitja: "Kalmer Vahil on raskusi praegu, ütleme nii."

Posted by Rallikross on 19. mai 2018. a.

Joosep Ralf Nõgene (Crosskart Xtreme Junior)

2. etapi Crosskart Xtreme Junior võitja – Joosep Ralf Nõgene

Joosep Ralf Nõgene – Crosskart Xtreme Junior klassi võitja: "Finaali start läks vähe metsa, aga sest pole midagi – eks annab areneda."

Posted by Rallikross on 19. mai 2018. a.

Andri Õun (Supercar)

2. etapi Supercar võitja – Andri Õun

Andri Õun – Supercar klassi võitja: "Sõiduga võib rahule jääda, aga libedalt ei tule kindlasti midagi."

Posted by Rallikross on 19. mai 2018. a.

Kahjuks ei õnnestunud intervjuud saada Crosskart Xtreme klassi võitjalt Ruve Veskilt.

Ott Tõnissaar
www.rallikross.ee