Raske rallipäeva lõpetas liidrina Bernardo Sousa (video)

0
624

 

 

Bernardo Sousa
Bernardo Sousa

Reedel jätkus FIA ERC sarja kuuluv Sata Rallye Acores 8 kiiruskatsega. Ralli märksõnadeks on palju rehvipurunemisi, kitsad ja tehnilised teed.

Päeva avakatse sai saatuslikuks kahele Fordi roolinud sõitjale. Avapäeva järel kolmandat kohta hoidnud Kajetan Kajetanovicz tabas kivi, mis lõhkus vedrustuse. Sama kivi otsa sõitis eelnevalt, avapäeva järel neljandat kohta hoidnud, Ricardo Moura. Seega oli teiseks tõusnud Abbring ja kolmandaks Sousa (Ford Fiesta RRC), liidrina jätkas Craig Breen (Peugeot 208 T16 R5).
Kuni üheksanda katse lõpuni tundus, et ralli kaks kõrgeimat kohta peavad omavahel välja selgitama Peugeot Rally Academy sõitjad Breen, kes lõhkus kuuenda katse lõpus ka rehvi, ja Abbring, kuid peale üheksandat katset pidi tehnilistel probleemidel katkestama katse võitnud Breen, kes juhtis Abbringu ees 6,5 sekundiga. See tähendas, et uueks liidriks tõusis tiimikaaslane Abbring, Sousa teine ja Vasily Gryazin (Ford Fiesta S2000) kolmas.
Kümnendal kiiruskatsel tabasid probleemid ka Abbringut, kel olid mured roolivõimuga ning kuna päeva lõpu ja serviceni oli veel üks katse minna kogunes kaotussekundeid palju.

Päeva lõpetas liidrikohal Sousa, Abbring kaotab talle 6,3 sekundit ja Grjazin jääb võitjast maha 1:31,0.

Laupäeval on kavas 6 kiiruskatset kogupikkusega 99,75km. Eurosport teeb otseülekande 13. ja 17. kiiruskatsest, meie aja järgi algavad katsed vastavalt 14:07 ja 20:07.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WS8rigJwcqI[/youtube]