Rasketes tingimustes peetud krosskartide karikavõistluste etapi Piirojal võitis Tobiass

0
624

Foto: Taivo Treumuth

Piiroja krossirajal, Põltsmaa külje all peeti maha 23. septembril krosskartide karikavõistluste viies ehk eelviimane etapp.

Öine tugev vihmasadu oli muutnud raja pehmeks ja väga libedaks. Näha oli, et hooaja lõpus soovivad kõik sõitjad veel võimalikult palju punkte koguda, et saada hooaja kokkuvõttes võimalikult hea tulemus. Kõik need faktorid tõid omakorda mitmeid kontakte ja nügimisi juba päeva alguses. Kui päeva alguses tundus, et ilm läheb soojaks ja rada võiks ära kuivada, siis korraga otsustas ilmataat hoopis paduvihmaga võistlejaid veelkord kostitada. Sekunditega muutusid keerulised olud mitmeid kordi raskemaks ning sõitjad nägid palju vaeva, et head tulemust kirja saada.

Kvalifikatsioonis oli kiireim mees Davis Tobiass, kes sellel aastal kvalifkatsioonides alati kiireim mees on olnud.

Poolfinaalides hingati Tobiasele hoolega kuklasse, kuid ei saadud ka seal temast mööda. Poolfinaalide kokkuvõttes viis kiireimat olid: Davis Tobiass, Peep Langeproon, Viesturs Kalninš, Nikita Mazurcik.

Finaalideks pold miski veel selge ning eriti segasid kaarte just tugevast vihmast tingitud keerulised rajaolud. Väga lihtne oli teha sõiduvigu ning kohti kaotada. Osad sõitjad nimetasid finaali lausa ellujäämis kursusteks. Sõitu asusidki kohe juhtima esireast startinud Davis Tobiass ja Peep Langeproon. Mõlemad mehed sõitsid kindla peale ja konkurente endale tagantpoolt ligi ei lasknud. Kolmanda koha peale käis tugev võistlus veel Nikita Mazurchik’u ja Laur Langeproon’i vahel, millest viimane lõpuks peale jäi. Sõidu võitis kindlakäeliselt Davis Tobiass.

Võistlus lõpetati järjestuses:
I – Davis TOBIASS
II – Peep LANGEPROON
III – Laur LANGEPROON
4. Nikita MAZURCHIK
5. Kirill STEPANOV
6. Viesturs KALNINŠ
7. Karl Martin MILISTE
8. Eero MARNAT

Järgmine võistlus krosskartidele toimub juba järgmisel nädalavahetusel 29.septembril Riia külje all, 333 võistlusrajal. Lätti on teada andnud võistlema minekust ka mitu eesti sõitjat.

Eesti karikavõistluste sari jätkub juba kahe nädala pärast, kui peetakse maha hooaja viimane etapp, kus selguvad ka hooaja parimad.

Foto: Taivo Treumuth


Vasta