Saaremaa ralli linnakatse jääb ära

0
1914

Saaremaa Rally 2013 Foto: Timo Anis
Saaremaa Rally 2013
Foto: Timo Anis

10.–11. oktoobrini toimuva Saaremaa ralli üks publikumagneteid – linna kiiruskatset tänavu raha nappusel ei toimu, kirjutab meiemaa.ee.

“Ei ole võimalust, finantsiliselt. Toetajaid ei ole nii palju. Linnakatse korraldus on nii palju kallim. Meil ei ole ressurssi,” põhjendas katse ärajätmist Saaremaa ralli direktor Toomas Sepp. Tema arvates ei kaota pealtvaatajad sellest suurt midagi. “Start ja finiš on Kuressaares keskväljakul. Lisaks toimuvad linna lähedal kiiruskatsed. Saab sinna ka minna. Vaevalt, et keegi midagi kaotab,” ütles Sepp.

Saaremaa ralli üldpikkus on 441 kilomeetrit. Ralli koosneb kümnest lisakatsest kogupikkusega ligi 110 km kruuskattega teedel. Kiiruskatsete toimumiskohti ei soovinud Toomas Sepp veel avalikustada, sest selleks on reeglite järgi praegu veel liiga vara.

Linna kiiruskatse on majanduslikel põhjustel varemgi ära jäetud. Viimati 2009. aastal. Linnakatset ei olnud ka 2008. aastal. 2010. aastal pöördusid ralli korraldajad linnavalitsuse poole palvega taas korraldada üks kiiruskatse linnas.

Saaremaa Rally 2014 kannab sellel aastal järjekorranumbrilt 47. ja toimub Lääne- ja Kesk-Saaremaa kruusateedel.

Kiiruskatsed on pealtvaatajatele tasulised. Kahepäevane rallipass (käepael), mis tagab pääsu kõigile soovitud kiiruskatsetele maksab 13 eurot. Pilet konkreetsele kiiruskatsele maksab 5 eurot. Alla 14.a. lapsed pääsevad ralliraja äärde tasuta. Õpilastele vanuses 14-17.a. on õpilaspileti ettenäitamisel pilet 3 eurot. Rallipood asub alates kolmapäevast, 08. Oktoobrist, Saare Selveris, kus on müügil lisaks rallipassidele ka rallimeened (mütsid, särgid, kruusid, pastakad, jne.).

Ralli ajakiri on saadaval ka Virtsu- Kuivastu praamidel, Alexela Virtsu tanklas ja Saare Kütuse tanklates. 


Vasta