Sander Pärn ja James Morgan lõpetasid Saaremaa ralli positiivse emotsiooni ja Juunioride arvestuse kolmanda kohaga

0
943

Sander Pärn   Foto: Timo Anis
Sander Pärn Foto: Timo Anis

Laupäeval sõideti tänavuse Saaremaa ralli teine ja ühtlasi ka viimane võistluspäev. Sander Pärn ja James Morgan startisid teisele päevale eesmärgiga parandada võistluskiirust eelseiva hooaja lõppakordiks, mis antakse kahe nädala pärast Hispaania MM rallil. A-6 masinaklassi lõpp-protokollis on Pärn ja Morgan Silveston 47. Saaremaa rallil 4.

Pärast rahulikku esimest päeva oli Sander Pärna ja James Morgani teise päeva eesmärgiks enesekindluse taasleidmine ja sõidukiiruse kasvatamine. „Kui hommikul olime võrreldes konkurentidega päris palju aeglasemad, siis pärastlõunaks muutus tempo juba paremaks,“ rääkis Pärn. Noormees lisas, et Kaugatoma katsega, mis oli korduvläbimisega kiiruskatse ja ühtlasi tänavuse ralli viimane, võis juba rahule jääda. „Kaugatomal oli meil hoog üleval ja viimasel katsel näidatud klassi kiireim aeg, tegi samuti rõõmu,“ nentis Pärn.

Kokkuvõttes ei jäänud Sander Pärn ja James Morgan saavutatud tulemusega rahule. „Pärast esimest võistluspäeva oli meie emotsioon halb. Ometigi ei lasknud me ennast sellest häirida ja nii suutsime teiseks päevaks seatud eesmärgi täita. Arvan, et võime Saaremaalt rahuliku südamega lahkuda. Kui pelgalt tulemust vaadata, siis sellega rahule jääda ei saa, küll aga tõstsime läbi võidusõidu oma enesekindlust ja ralli lõpuks suutsime ka õige sõidukiiruse taastada,“ rääkis Pärn.

Silveston 47. Saaremaa ralli kiireim meeskond klassis A-6 oli Rauno ja Rainer Rohtmets. Sama klassi teise kohaga lõpetasid R. Uustund ja I. Kuusk. Poodiumi kolmandale astmele tõusis vaid 16. aastane Gustav Kruuda, kellel kaardilugejaks Ken Järveoja. Tänavu A-6 klassi Eesti meistritiitli juba eelnevalt kindlustanud Sander Pärn ja James Morgan lõpetasid Saaremaa ralli oma klassi neljanda kohaga.

Juunioride autoralli meistrivõistluste arvestuses lõpetasid tänavu juba eelnevalt Eesti meistritiitli kindlustanud Pärn ja Morgan Saaremaal kolmanda kohaga. Juunioride sarja arvestuses kuulus Saaremaal esikoht vendadele Rohtmetsadele ja poodiumi teine aste R. Uustulndile – I. Kuusele.

Vaata ka pildi ja videomaterjali rallilt

www.sanderparn.com

Vasta