Sebastien Loeb Dakari võidust: “Nüüd või mitte kunagi!”

6
661

Foto: Autosport.com

 Üheksakordse autoralli maailmameistri, Sebastien Loebi arvates on see tema viimane võimalus võita Dakari rallit.

“Minu jaoks on see tõenäoliselt viimane võimalus võita Dakari ralli. Eelmine aasta näitas, et meil on kõik võimalused võitmiseks. Kaardilugeja Daniel tegi väga head tööd navigeerimisel.” ütles Loeb,

“Me teame milleks me oleme võimelised ja kindlasti läheme Lõuna-Ameerikasse võidumõtetega. Dakari rallil võib loomulikult kõike juhtuda. Ralli on väga pikk ja võid väikese eksimusega kaotada kõik, eriti nüüd kus suur osa võistlusest toimub liivaluidetel. Lisaks ei ole mul eriti kogemusi sellises liivas sõitmisel. Nii et teeolud ei ole kindlasti minu kasuks. Aga uus auto on palju stabiilsem, lihtsam sõita ja parema vedrustusega, mis annab meile palju enesekindlust rohkem pingutamiseks,” jätkas Loeb.

Peugeot 3008DKR Maxi. Foto: Peugeot Sport

Sellel aastal ei saa ralli võitmine kindlasti lihtne olema, sest korraldajad on juubeliürituseks kokku pannud eriti keerulise raja. Viis kiiruskatset Peruu liivaludetel, viis kiiruskatset Bolivia  mägedes (kuni 4,786 meetri kõrgusel) ning ligi 1,000-kilomeetrine maratonkatse. Kokku läbitakse 8,793 kilomeetrit, millest 4,329 kilomeetrit on kiiruskatsed.

Dakari ralli saab alguse sellel Laupäeval (6. jaanuar) ja lõpetamine 20 jaanuar.

 

 


Vasta