Egon Kaur  Harju Ralli 2015  Foto: Urmo Sibul
Egon Kaur, Harju Ralli 2015 Foto: Urmo Sibul

Juba reedel Tallinna Lauluväljakul sõidetud ralli avakatse näitas, et konkurents esikohale tuleb tihe. Esimesel lühikesel katsel eksis lubamatult palju Rainer Aus. Katse andis aimu ka sellest, et põhilised pretendendid võidule saavad olema eelmise aasta võitja paar Siim Plangi-Marek Sarapuu ja Egon Kaur-Annika Arnek.

Laupäeval läbitud ralli teise päeva esimene pool seda kinnitas. Mõlemad paarid liikusid kiiruskatsetel sekund-sekundis. Määravaks sai 7 lisakatse, mis sõideti Paldiskis ja kus Siim Plangi lõhkus võistlusmasina esitelje, kuid vaatamata ajalisele kaotusele sõitsi ralli lõpuni. Peale seda oli Egon Kauril vajalik vaid auto kindlalt finisisse tuua.

Egon Kaur iseloomustas rallit, kui väga pingelist ning vaid paaril viimasel katsel oli võimalik natuke tagasi hoida ja autot säästa. Ralliga jäi võitja ekipaaz igati rahule.

Absoluutarvestuses said teise koha Venemaa sõitjad Radik Shaymiev-Maksim Tsvetkov, kaotust võitjale kogunes lõpuks 01.37,1 ja kolmandad olid Ranno Bundsen-Robert Loshtshenikov. Kaotus võitjale 02.01,0.

 

Egon Kaurile oli see tema karjääri jooksul teiseks Tallinna Ralli võiduks. Sellega on hakkama saanud ennem teda juba aktiivse karjääri lõpetanud Ivar Raidam ( 1997,1999) ja Margus Murakas( 2002, 2003).

32.Tallinna Ralli kuulus kõigis klassides Eesti meistrivõistluste arvestusse.

Allan Muuk