Superkross läheb auto24ring-ile

0
928

Foto: rallifotod.eu
Foto: rallifotod.eu
Käesoleval pühapäeval alustab Superkrossi karikasari oma sellesuviste võidusõitudega äsja pidulikult avatud auto24ring-il. Kui eelmisel aastal oldi esimestena sealsamas proovimas värsket asfalti ning tehti ka esimesed ringid rallikrossirajal, siis nüüd lööb kaasa suurel hulgal välisvõistlejaid.

Nimelt peavad Superkrossi võistluste raames Läti karikavõistlusi Merevaigust Volga sarja võistlejad, kellele meie uus ringrada eelmisel aastal väga hea mulje jättis ning samuti tulevad rada proovima ka Läti Ziguli karikasarja võistlejad.

Kui Volgade klassi moodustavad enamasti GAZ 24 mudeli modifikatsioonid, siis lätlaste Ziguli sari on mõeldud tagaveoliste VAZ-ide jaoks. Omakorda jaguneb see sari kaheks klassiks, millest ühes on lubatud laialdased ümberehitused ning teises võistlevad sisuliselt algupärased masinad, kus on kasutusel kaasaegne turvavarustus. Innustatult sarja suurest populaarsusest Lätis on viimati mainitud klassile on alustatud ka Eestis tuule tiibadesse puhumist ning esimene start eesti võidusõitjatele toimubki nüüd, 12. mail.
Lätist on praeguseks saadud osavõtu kinnitus 25 Volga klassi sportlaselt ning 30 Ziguliga võidukihutajalt. Volgade hulgas võistleb oma rohelise Takso-Volgaga ka Superkrossi eestvedaja Eiki Eriste ja ka Zigulide klassi lisanduvad kindlasti mitmed meie omad, kohalikud võidusõitjad.
Samuti on erilisematest klassidest võimalus näha Eestis ehitatud võistlusautode kiireid ringe. Erki Spordi karikatele sõidavad võidu Estfieldid ning Historic Formula klassis legendaarsed Estonia vormelid.

Loomulikult on omal kohal klassikalised Superkrossi võistlusklassid. Mõõduvõtmised toimuvad esiveoliste, tagaveoliste, 4wd, rahvakrossi ja vabaklassi autode arvestuses. Viimatimainitud klassis tulevad tavapäraselt „vett segama“ kindlasti ka mitmed puhtalt ringrajasõidule spetsialiseerunud BMW 325 Cupi ja Kumho Challenge sarja võistlejad, kes on juba auto24ringil juba alates reedest-laupäevast, millal peetakse suurejooneline Eesti, Soome ja Balti meistrivõistluste avaetapi võistlus, kus võib samuti näha väga eriilmelisi ja põnevaid võidusõite.

Kokku on oodata pühapäeval rajale 80-90 võidusõitjat ning sooritusi on näha kõigile maitsetele.
Auhinnad paneb välja Aide autokool ning väravad avatakse kell 8.00. 10.30 alustatakse treeningsõitudega ja kell 12 algavad esimesed võistlusõidud. Pilet pealtvaatajatele maksab 5 eurot, alla 12-aastastele lastele on sissepääs tasuta.

Lisainfot: Superkross.ee

Ivo Uutar
ivo.uutar@kgk.ee