Superkrossi karikasari jätkub pühapäeval Taalis

0
1149

Joel Kukk, Pärnu Postimees

Foto: Pille Russi rallifotod.eu

 

Sõiduautode Erki Spordi superkrossi karikavõistluste kolmas etapp, mis pidi kavakohaselt toimuma pühapäeval Vana-Pärnus lahejääl, korraldatakse Taali krossirajal.

Võistlussarja peakorraldaja Eiki Eriste sõnade kohaselt on jäärada muutunud viimastel päevadel sõidukõlbmatuks. “Kõigepealt matsid tuisud lahejää paksude hangede alla ja seejärel tungis vesi jääpragudest välja,” rääkis Eriste. “Tundub, et selleks talveks on Pärnu lahel jäärajasõidud lõppenud. Teeme pühapäevase võidusõidu Taalis, kus autosportlased ja külgvankrisõitjad pole juba mõnda aega saanud talvetingimustes kihutada.”

Taali krossil selgitatakse paremus superkrossiautodel kuues klassis. Külgvankrid ja krosskardid sõidavad Eesti ning quadracer’id Erki Spordi karikasarja arvestuses.
Superkrossi sarjas on 2WD klassi liider Kairo Kallas, tagaveoliste Classic-autode edetabelit juhib Kauri Metsaots, vabaklassis on enim punkte kogunud Peeter Peek ja rahvakrossis Siim Ots.

Pärast kaheaastast võistluspausi tuleb taas rajale üks superkrossi sarja värvikamaid sõitjaid pärnakas Mareck Pukk, kes kihutab Taali krossirajal Volkswagen Golf 3ga.
“Kindlasti stardin vabaklassis ja pole välistatud, et panen end proovile ka 2WD autode sõitudes,” märkis Pukk.

Pealtvaataja pilet maksab viis eurot ja autoga pääseb raja äärde viie euro eest. Välikohvikud pakuvad võistluspaigal kõhutäidet ja keelekastet.


Vasta