Superkrossihooajale pandi väärikas punkt uuel Audru rallikrossirajal

0
2250

Joel Kukk, Pärnu Postimees

Erki Spordi superkrossi karikasarja viimasel, 10. etapil Autod.ee karikatele kihutasid autosportlased Audru ringraja rallikrossiringil.

Ülipõnev võistluspäev kõigi sõitjate jaoks tundmatul rajal lõppes mehaanikute sündmusterohke võidukihutamisega.
2WD klassis oli finaalsõidus kiireim Kairo Kallas, kellele järgnesid Kaido Orav ja Ranet Rees.

Rahvakrossis võidutses Anti Sikk, teiseks tuli Artur Metsare ja kolmas oli Siim Ots.

Vabaklassi finaalis kihutas esimesena üle lõpujoone Peeter Peek, kannul Margo Soomets ja Ranet Rees ning neljaveoliste autode konkurentsis edestas Ameriico Jöffert kõigis kolmes sõidus Aivo Mängelit.

Tagaveolistel autodel sõitnud sportlastest oli parim Margo Soomets, teise auhinna pälvis Ainar Arula ja kolmanda pjedestaalikoha hõivas Kevo Kärp.

Krosskartide võidusõidul oli nii mõlemas poolfinaalis kui finaalis kiireim David Tobiass, teise pjedestaaliastme hõivas Laur Langeproon ja kolmanda autasu teenis Kaido Ambus.

Superfinaalis, kuhu pääsesid iga võistlusklassi kaks paremat, võidutses Tõnu Peek, teiseks tuli Margo Soomets ja kolmas oli Kevo Kärp.

Hooaja viimases vaatuses, mehaanikute sõidus rivistus stardijoonele 16 autot. Viie ringi pikkune võidukihutamine lõppes Tõnu Peegi mehaaniku Rainer Pihli võiduga. Teisena kihutas finišisse Martin Kutseri abimees Mati Kutser ja kolmandaks tuli Erki Külvi autot taltsutanud Meelis Kingi.
Eriauhinna pälvis Kaisa Sikk, kes pakkus meestele väärilist konkurentsi Anti Siku võistlusautol.

Superkrossihooaja kokkuvõttes võitis 2WD klassis esikoha Kairo Kallas, teine oli Tõnu Peek ja kolmas Vahur Kupper. Tagaveoliste autode arvestuses võidutses Margo Soomets, talle järgnesid Kauri Metsaots ja Ainar Arula. 2WD vabaklassis kuulusid esikolmikusse Peeter Peek, Erki Külvi ja Enar-Klaus Kunman. Rahvakrossis napsas sarjavõidu Ivo Uutar, teiseks tuli Siim Ots ja kolmanda koha sai Meelis Kirst.

Superfinaali karika teenis Tõnu Peek, kes suutis viiel etapil oma paremuse maksma panna. Kahel etapil sai karika enda kätte Enar-Klaus Kunman ja korra maitsesid võidurõõmu Kairo Kallas, Mati Herdoja ning Raimo Kulli.

Fotod: rallifotod.eu

 


Vasta