Thierry Neuville võitis Sardiinia ralli!

0
576

15. Sardiinia ralli võitsid Thierry Neuville ja Nicolas Gilsoul, kes alles viimasel katsel noppisid võidu prantslase Sébastien Ogier’ ees kõigest +0.7 sekundiga. Eilse Jari-Matti Latvala õnnetu katkestamise järgselt tõusis poodiumi kolmandale kohale tema tiimikaaslane Esapekka Lappi, kellel ralli lõppedest kogunes kaotust võitjale +1.56.3 minutit. 

Eestlased Ott Tänak ja Martin Järveoja suutsid ka tänasel päeval head kiirust näidata, kuid viimasesse ajakontrolli hilineti 4 minutit ja saadi ajatrahv, mistõttu üldarvestuses jäid mehed siiski üheksandaks ning ralli viimaselt punktikatselt nopiti 3. koht.

Ott sõnas ralli lõpus, et olnud momendid tuleb nüüd selja taha jätta ja ainult siis saavad nad muutuda tugevamaks. Samuti ütles, et usub enda tiimi ja on näha, et nad on väga kiired.

Ralli eelviimasel katsel olid segased lood valitseva maailmameistri Sébastien Ogier’ ajakaardiga, mille väidetavalt toimetas temani Ott Tänak.

Ogier’ sõnas katse lõpus:Ma tegin täna kõik, mis ma suutsin. Siiski kaotasin ma alati siin ja seal mõned sajandikud. Viimane katse oli väga karm ja tegin kaks viga, mis maksid mulle jällegi aega. Siiski on MM-i üldseis hea. Me kaotasime lahingu, aga see ei tähenda veel sõja kaotust. Kuus etappi on veel minna, paanikaks pole põhjust. Thierryl vedas vihmaga, aga veel võib tulla rallisid, kus tal rajapuhastajana nii hästi ei lähe.

Järgmine ralli sõidetakse juba 26.-29.juulil, Soomes.

Foto: WRC koduleht