Türgis toimuv rallikross toob mitmeid üllatajaid

0
1830

Sten Oja

FIA World Rallycross Championshipi eelviimane ehk üheteistkümnes etapp toimub 10.-11. oktoobril Türgis, Intercity Istanbul Park’s. Avaldatud on stardinimekirjad, kus SuperCar klassis on 20 võistlusautot ning RX Lites Cup klassis 10 võistlusautot.

Türgi rallikrossil võistlevad kaks staari: Ameerika duo ehk Ken Block ja Tanner Foust. Gymkhana staar Ken Block sõidab Hoonigan Racing tiimi all Ford Fiesta ST’ga kolmandat korda sel hooajal, samal ajal kui USA Top Geari saatejuht Tanner Foust sõidab Marklund Motorspordi tiimi all Volkswagen Pologa.

Albatec Racingu poolt tuleb esmakordne sündmus, kus võistlustulle astuvad nii isa kui ka poeg. Türgis on stardis Albatec Racingu omanik ja põhisõitja Andy Scott. Teiseks sõitjaks nende tiimi poolt on Andy Scotti 27-aastane poeg Marc Scott. Marc Scott asendab F1 tšempionit Jacques Villeneuvet. Andy ja Marci võistlusautodeks on Peugeot 208.

“Ma olen väga põnevil, sest olen tegemas debüütsõitu oma isa kõrval, keda ma ei suuda selle võimaluse eest ära tänada,” rääkis Scott juunior. “Meil on olnud kaks väga edukat hooaega sarjas RX150 ja nüüd tunnen, et õige aeg teha samm SuperCar klassi poole.”

EKS tiimis on Türgis võistlustules PG Andersson võistlusautoga Audi S1 ning Edward Sandström, kelle võistlusautoks on samuti Audi S1.

Maailma rallikrossil juba välja kuulutatud meistri Petter Solbergi kõrval on teisena kirja pandud eestlane Sten Oja, kes sõitis koos P.Solbergiga Kanada etapil varem sel hooajal. Nende võistlusautodeks on Citroën DS3.

Võistlejate nimekiri SuperCar klassis asub SIIN.

Võistlejate nimekiri RX Lites klassis asub SIIN.

Allikas: http://www.rallycrossrx.com/article/8563/entry-list-revealed-for-#turkeyrx

 


Vasta