Ülivõimsas hoos Ott Tänak võitis reedel viis kiiruskatset ja on kindel ralli liider

0
144

Ott Tänak – Martin Järveoja Foto: Toyota Gazoo Racing WRC

Neljapäeval Walesi rallit viienda ajaga alustanud Ott Tänak ja Martin Järveoja võitsid reedel viis kiiruskatset ning lõpetasid esimese täispika võistluspäeva kindlate liidritena.

Peale Tänaku kolme katsevõitu ütles Lappi, et ei mõista kust Tänak sellise kiiruse võtab. Ainus kes üldarvestuses esimestel katsetel natukenegi ligilähedasi aegu suutis sõita oli eelmise aasta Walesi ralli võitja, Elfin Evans.

Kahjuks peale hoolduspausi tabas Evansi autot tehnilised probleemid ja Waleslased olid sunnitud enne katse algust ralli pooleli jätma.

Ralli seitsmendal kiiruskatsel said parima tulemuse taas kirja Ott Tänak ja Martin Järveoja. Kaheksandal katsel elasid eestlased üle ka natuke ärevama momendi, kui enne katse lõppu läks tühjaks vasak esimene rehv. Õnneks juhtus see kiiruskatse lõpu poole ja eestlastel õnnestus võtta viies katsevõit. Kahjuks oli samal katsel probleeme ka Jari Matti Latvalal ja Teemu Sunninenil, kes kaotasid palju aega, tänu millele tõusis teiseks hetke MM-sarja liider Thierry Neuville.

Päeva viimasel kiiruskatsel sai esimese katsevõidu kirja Thierry Neuville. Teemu Suninen sõitis katse neljandal kilomeetril teelt välja. Meestega oli küll kõik korras, aga auto jäi kraavi kinni, mis tähendab, et soomlased olid sunnitud ralli katkestama. Üldarvestuses muid suuri muudatusi ei olnud.

Toyota meeskonna videoülevaade teisest võistluspäevast :

Seis 9. katse järel: 1. Tänak 1:06.04,3, 2. Neuville +28,8, 3. Latvala +31,3, 4. Lappi +35,9, 5. Ogier +38,2, 6. Breen +48,8, 7. Paddon +1.06,4, 8. Östberg +1.08,4, 9. Mikkelsen +1.24,3.

Ralli jätkublaupäeval kell 10:35 kui sõidetakse 20,28 km pikkune kiiruskatse


Vasta