Varstu Autokrossil jagati hooaja esimesed medalid – VIDEO

0
727

Liqui Moly Veoautokrossi Eesti Meistrivõistluste sari pakkus Varstus pigem suve meenutanud kevadpäeval intriige kõigis kolmes klassis. Lisaks hooaja esimesele katusele nähti ära ka Illimar Hirsniku esimene kuldmedal, elektrooniline ajavõtusüsteem ja uus autokrossisarja pesamuna.

Veoautode GAZ 51/52 klassis riputati kuld kaela alles viimasel ringil. Mõlemad poolfinaalid võitnud Lääne-Virumaa mees Marko Tiinas ei saanud finaalis parimat starti ning sõitu asus juhtima lätlane Bruno Leimanis. Lõunanaaber otsustas enda kohustusliku jokkerringi aga viimasele võimalikule minutile jätta ning lasi millimeetrite mängus Tiinase viimastesse kurvidesse minnes enda kõrvale. Pealtvaatajatele nähtamatutes viimastes kurvides möödus Tiinas Leimanisest ning lõpetas päeva parima võimaliku tulemusega. Ka pronksiheitlus jäi viimaste ringide peale. Halva stardi teinud Andre Mõttus hakkas sõidu teises pooles autost viimast välja pigistama ning lähenes meeletu kiirusega terve päeva stabiilset sõitu näidanud Veiko Hirsnikule. Viimase kahe ringi jooksul vahetati omavahel kolm korda positsioone ning kui mõnisada meetrit enne lõppu tundus, et Hirsnikule riputatakse pronks kaela, siis võsa vahelt saabus enne nähtavale Mõttus. Hirsnik oli mõnisada meetrit enne lõppu pehmele rajalõigule seisma jäänud.

Debüüdi tegi vaid 16 aastane Reinar Vissel, kes visalt kõik sõidud ruudulise lipuga lõpetas.

Veobagide klassis olid suurimaks üllatuseks Võrumaa mehed Ott Kevvai ja Mikk Mäesaar, kes mõlemad tuntud rohkem kui veokamehed. Mäesaar sõitis välja ajasõidu kiirema aja, võttis esimeses poolfinaalis teise ning finaalis kolmanda koha. Päeva valitsenud Lauri Leiten sai endale finaaliks ootamatu vastase, kui Varstu raja igat nurka tundev Ott Kevvai ei tahtnud teise kohaga leppida. Siiski suutis parima stardi teinud Leiten viimastel ringidel Kevvaid korralikult katta ja enda selja taga hoida. Neljanda koha sai Tanel Kihulane, viienda Toomas Repp, kellel bagikogemust enne Varstut vaid mõnesaja meetri võrra.  Kuues oli Marek Leegiste, seitsmes Markus Häidberg, kaheksas Timo Kihulane ning viimaseks jäi poolfinaalis päeva ainukese katusega hakkama saanud lätlane Ainars Ramats.

Veoautode GAZ 53 klassis tabas ebaõnn ajasõidu ja mõlema poolfinaali võitnud Erko Sibulat. Enne finaali avastati autol mootoriprobleem ning starti mees ei tulnudki. Parima stardi sai poolfinaalides neljas mees Illimar Hirsnik, järgnesid Mait Mäesaar, kahte klassi sõitnud Toomas Repp ja Aivar Tedre. Mäesaar lõhkus esimestes ringides oma veoauto rehvi ning oli sunnitud katkestama. Viimasel ringil asus Repp ründele ning sai ka üsna Hirsniku kõrvale, kuid Hirsnik kaitses visalt ja elu esimene kuldmedal oli tõsiasi. Ka kolmanda-neljanda koha heitlus Rainer Visseli ja Tajo Aasarohu vahel jäi sõidu lõppu, kuid medaliga läks koju kogenud võidusõitja Vissel.

Täieliku ülevaate tulemustest saab http://autosport.ee/veokareg/?page=41&race_id=45&, lisainfot krosside kohta Facebooki lehelt https://www.facebook.com/Autokross/ ja http://autokross.ee/.

Liqui Moly Eesti veoautokrossi meistrivõistluste järgmine etapp toimub 26. mail Tapal.

 Veiki Ojaperv

Vasta