Vennad Ahud riputavad Tallinna ralli järel kiivrid varna

0
216

Tallinna rallil stardivad mitmekordsed Eesti meistrid Ago Ahu ja Kalle Ahu neljarattaveolisel autol Ford Fiesta R5. Vendadele saab see olema võistluseks, mille järel plaanivad nad aktiivse sportlaskarjääri lõpetada.

“Põhjuseid on mitmeid,” tunnistas Ago Ahu. “Meil on sellised mõtted olnud mitmeid aastaid, kuid läinud võtsime hästi tõsiselt,” jätkas koos vend Kalle Ahuga rahvusliku rühma kaherattaveoliste autode arvestuses 2013. aastal taaskord tiitlivõiduni jõudnud rallimees.

Valge BMW M3, millega nad viimastel aastatel ralliteedel kihutanud, on tänaseks müüdud. “Tuli hea pakkumine autole, millest oli raske loobuda,” selgitas Ago Ahu. Pärast võistlusauto müümist otsustasid mehed veel siiski paaril võistlusel osaleda. Nii teevad nad kaasa traditsioonilise Tallinna ralli ning sellele eelneva Saaremaa rallisprindi.

“1997. aastal Tallinna rallil sõitmist alustasime ja seetõttu tahame Tallinna rallil ka rallikarjääri ka lõpetada. Sõidame selle ralli kaasa autol Ford Fiesta R5,” rääkis Ago Ahu, kelle kinnitusel võisteldakse eelnevalt Saaremaal samuti neljarattaveolise autoga, et ralliks paremat sõidutunnetust saada.

Spetsiaalselt Tallinna ralliks otsustati rentida MM-Motorspordi meeskonnast WRC2 tehnilistele tingimustele vastav ralliauto. “Sellega täidame ka ühe oma suurtest unistustest, sõita WRC-autoga,” sõnas Ago Ahu. “Tahame anda veel viimase võimase etenduse ja tänada kõiki oma poolehoidjaid ja toetajaid, kes meid selle pika karjääri jooksul on toetanud.”

Tallinna ralli peetakse sellel aastal ühe päevasena ning see on sel aastal Eestis esimene kruusaralli. Trass kulgeb põhiliselt Harjumaa ja Raplamaa teedel. Rallikeskus hakkab asuma Keila linnas Harju KEK-i territooriumil. Ralli katsed kulgevad põhiliselt Keila ümbruse teedel ja taas on autospordihuvilisel võimalik rallit nautida Vasalemma rallikrossirajal. Nimelt sõidetakse seal kaks kiiruskatset. 

Tallinna rallil on kavas kümme lisakatset ja nagu sellele rallile kohane, sõidetakse ka Tallinna lauluväljakul. Viimane katse algab seal 10. mail kell 18. Vahetult pärast seda viiakse samas läbi ralli parimate autasustamine.