Veokamehed panevad proovile Kesk-Eesti rallikrossiraja

0
2678

Liqui Moly meistrivõistlused veoautokrossis jätkuvad laupäeval, 16. juunil krossifänni jaoks ehk veidi tundmatus kohas – Kesk-Eestis Piiroja krossirajal.

Veokamehed võtavad Piiroja rajal mõõtu alles teist korda, esimene etapp sealsel ringrajal toimus 2017. aasta suvel.

Piiroja 2017 Foto: Janek Pakassaar

Võistluste korraldaja Kalev Lepiku sõnul tekkis tal huvi uuesti kross korraldada pärast eelmise aasta etappi. „Eelmine aasta oli ju iseenesest äge, tekkis uuesti mõte korraldada. Rääkisin siis veoautokrossi kommitee esimehe Jaan Villakuga, leppisime kokku ja panime asja lukku,“ rääkis Lepik. Mees lisas, et korraldamine on küll omajagu aega võtnud, kuid lõpptulemus on seda loodetavasti väärt. „Plats on seal üsna suur, kõik tuli ära niita, höövliga lükata ja muud nipet-näpet,“ lisas Lepik.

Piiroja 2017 Foto: Janek Pakassaar

„Raja pikkus on veidi üle kilomeetri ning on väga heas seisus praegu. Start on asfalti pealt ja raja põhi on paekivi, mis teeb selle üsna kõvaks. Eelmisel aastal suutsid bagid muidugi mõned kivid üles leida, aga saime ilusti ära parandatud,“ kommenteeris Lepik raja olukorda Piirojal.

Tulevikust rääkides jäi mees salapäraseks: „Pärast eelmise aasta etappi lubasin, et enam Piirojal veokakrossi ei korralda. Ilmselt teen sama sel aastal, kuid etapp laupäeval ju siiski toimub!“ rääkis võistluste korraldaja kergelt muheledes.

Segadust ja elevust tekitas viimasel hetkel võistlejate nimekirja lisandunud leedukas Audrius Pilipavicius. Nimelt registreeris ta end läbi telefoni ning tööhoos võistluste peakohtunik Jaan Villak ei saanud nimest päris täpselt aru ja protokolli läks kirja vale eesnimi. Täpsustavas telefonikõnes õnnestus siiski välja uurida, et tegemist on sama legendaarse Leedu bagisõitjaga, kes juba aastaid Eestis sõitmas käinud ning kes Margus Vainumetsaga gigantide lahinguid pidanud. Heas tujus Pilipavicius rääkis veel, et tahab kaasa taha kõik ülejäänud etapid ning see hooaeg jääb talle tõesti viimaseks.

Bagide klassi paremusjärjestuse võib leeduka tulemine täielikult segi paisata, kuna tegemist on äärmiselt kõva sõidumehega.

Piiroja rallikrossirada asub Põltsamaa lähistel Alastvere külas. Piletihind etapil on 10 eurot ning alla 14-aastased lapsed saavad sisse tasuta. Koha peal on olemas toitlustustelk.
Lisainfot krosside kohta leiab Facebooki lehelt https://www.facebook.com/Autokross/ ja http://autokross.ee/.