WRC-sarja liider Sébastien Ogier võib homme tagasi saada punktid mis tal Mehhiko rallil võeti

0
1865

Autoralli MM-sarjas liidrikohta 100 punktiga hoidev Sébastien Ogier võib homme saada üldarvestusse punktilisa. Nimelt koguneb ümarlaua taha FIA ja langetab otsuse seoses Mehhiko ralli punktikatsega, kus Ogierilt võeti ära teine koht šikaanide lõikamise eest.

Mäletatavasti oli Mehhiko ralli punktikatse viimases osas korraldajate poolt rajale kunstlikult kergetest plokkidest ehitatud šikaan, mille Ogier “otseks sõitis” ja aega võitis. Kuigi punktikatse trassi esimesel läbimisel talitasid samamoodi mitu sõitjat, keda selle eest ei karistatud, siis otsustasid korraldajad Ogierit ajaliselt trahvida 10 sekundiga, mistõttu kaotas prantslane talle antud neli lisapunkti ja kukkus katse lõpparvestuses seitsmendaks ehk punktikohalt välja.

M-Sport kaebas otsuse edasi ning reedel on oodata juhtumile lõplikku lahendust kui koguneb FIA. Kui Ogier saab õiguse, siis lisatakse tema kontole neli punkti. Praegu on Ogieri edumaa üldarvestuses teisel kohal oleva Thierry Neuville ees 10 punkti, kuid homme võib see suureneda 15 peale.

Kui otsus rahuldatakse, kaotaks Neuville, Mikkelsen, Latvala ja Loeb ühe punkti nende MM-sarja üldseisust.

MM-Sarja üldseis tänase seisuga:

1. Sebastien Ogier (M-Sport) 100 punkti
2. Thierry Neuville (Hyundai) 90 punkti
3. Ott Tänak (Toyota) 72 punkti
4. Andreas Mikkelsen (Hyundai) 54 punkti
5. Dani Sordo (Hyundai) 45 punkti
6. Kris Meeke (Citroen) 43 punkti
7. Esapekka Lappi (Toyota) 40 punkti
8. Jari-Matti Latvala (Toyota) 31 punkti
9. Elfyn Evans (M-Sport) 26 punkti
10. Craig Breen (Citroen) 20 punkti


Vasta