Võrtsjärvel tõmmati joon alla jäärajasõidu Eesti Karikavõistlustele

0
1046

Jäärajasõidu KV 2018 4.etapp Võrtsjärvel Foto: Kalle Allik

Laupäeval (03.03) sõideti Võrtsjärvel jäärajasõidu Eesti Karikavõistluse viimane, neljas etapp. Sarja võistlustel startis üheksas võistlusklassis kokku 194 sportlast. Kui aasta algul oli oht, et jää ja külma puudusel tekib raskusi sarja läbiviimisel, siis korraldajad leidsid siiski operatiivselt võimalusi kõik etapid korrektselt läbi viia.

Viimasel etapil olid noorte arvestuses kolm paremat Kevin Allik, Tom Adamson ja Karl Kutsar. Sarja kokkuvõttes, mil etappidel käis poodiumil kaheks noorsportlast, võtsid 16 noore konkurentsis kolm paremat kohta Joonas Palmisto, Romet Reisin ja Tom Adamson.

Naiste arvestuses olid viimasel etapil kolm paremat Maria Roop, Kärolin Soolepp ja Liis Talivere. Sama kolmik oli parim ka sarja kokkuvõttes, ainult Kärolin ja Liis vahetasid omavahel kohad.

Kõige arvukamalt oli osavõtjaid meeste esiveoliste tavarehvide klassis, kus käis sarjas rajal kokku 43 võistlejat. Kokku jagus poodiumikohti etappidel seitsmele mehele. Viimase etapi kolm paremat olid Dauri Demant, Janek Sild ja Kristo Saar. Kui Kristo ja Dauri jagasid omavahel kõik etappide esikohad ja hõivasid ka sarjas kaks esimest kohta, siis kolmandale kohale käis võistlus kuni viimase etapi viimase vooruni. Lõpuks võttis sarjas komanda koha Alar Allik.

Tagaveoliste tavarehvide klassis käis sarjas rajal 30 võistlejat ning poodiumil käis etappidel samuti 7 meest. Viimase etapi kolm paremat olid Kristjan Vidder, Jüri Hinsberg ja Jürgen Oolep. Sarja kokkuvõttes võttis esikoha Jürgeni ja Kristjani ees aga Kristjan Priilinn.

äärajasõidu KV 2018 4.etapp Võrtsjärvel Foto: Kalle Allik

Neliveoliste tavarehvide klassis (osalejaid kokku 37) olid nii etapil kui sarjas kolm paremat Raik-Karl Aarma, Tarmo Veesaar ja Albert Veesaar.

Neliveoliste tavarehvide mini klassis, kus osales kokku 7 võistlejat olid viimasel etapil kolm paremat Taavi Liis, Meelis Liis ja Andre Kurg. Sarja kokkuvõttes oli esikolmiku järjestus vastupidine.

Kaheveoliste sportklassis oli kindel valitseja Romet Tsirna, kes võitis kõik etapid ja loomulikult ka sarja. Teine nii etapil kui sarjas oli Tauri Vask. Kolmas oli Võrtsjärvel Marko Pärn, aga sarjas saavutas kolmanda koha kõik etapid stabiilselt sõitnud Alvar Ild. Poodiumikohti jagus selles klassis kaheksale mehele.

Neliveoliste sportklassis jagasid esikohad etappidel omavahel Aap Anderson ja Antti Kangro. Antti võitis ka viimase etapi, aga kuna ta esimesel etapil ei osalenud, piisas sellest sarjas teise koha võitmiseks. Etapil oli teine Siim Aas ja kolmas Meelis Liis. Sarja paremusjärjestus Aap Anderson, Antti Kangro ja Siim Aas.

Jäärajasõidu KV 2018 4.etapp Võrtsjärvel Foto: Kalle Allik

Krosskartide klassis oli kindel valitseja Sten Oja, kes lisaks võidetud viimasele etapile oli võitnud eelnevalt veel kaks etappi. Viimasel etapil oli teine Eero Nõgene ja kolmas Joosep Ralf Nõgene. Kuigi Ahti Sei viimasel etapil ei startinud, säilitas ta ühepunktilise edu Joosep Ralfi eest ning võttis sarjas kolmanda koha.

Tulemused on nähtavad: https://speedhive.mylaps.com/Organizations/21235/Championships

Kalle Allik