Võrumaa teedel sõidetakse Eesti meistrivõistluste kuues ja Läti autoralli meistrivõistluste viies etapp

0
1393

24.-25. august sõidetakse Võrumaa teedel Eesti meistrivõistluste kuues ja Läti autoralli meistrivõistluste viies etapp, Lõuna-Eesti ralli. Võrumaa kuppelmaastikel sõidetavale võistlusele on hetke seisuga registreerunud 43 võistluspaari, kuid kindlasti on see number lähipäevil suurenemas, sest võistlejate registreerimise lõpuni on jäänud vaid loetud päevad.

Järjekorras 16.Lõuna-Eesti rallile on end juba registreerunud möödunud aastased võitjad Georg Gross – Raigo Mõlder, kes rajale tulemas taas Ford Fiesta WRC võistlusautol.

Georg Gross – Raigo Mõlder Foto: marleen Maask

Eesti meistrivõistluste klasside liidritest on end hooaja kuuendale mõõduvõtule kirja pannud EMV3 klassi liidrid Allan Popov – Aleksei Krylov (Mitsubishi Lancer Evo IX),

Allan Popov ja Aleksei Krõlov Foto: Mari Kirss

EMV5 klassi juhtivad Karel Tölp – Martin Vihmann (Honda Civic Type R)

Karel Tölp – Martin Vihmann Foto: Marleen Maask

EMV7 klassi senise hooaja parimad Madis Vanaselja – Jarmo Liivak (BMW M3)

Madis Vanaselja – Jarmo Liivak Foto: Silver selling

EMV8 liidrid Martin Saar – Karol Pert (VW Golf 2)

Martin Saar – Karol Pert Foto: Gevin Peet

Lõuna-Eesti teedel EMV9 klassi meistritiitlit kindlustada ihkavad Klim Baikov – Andrey Kleshchev (VAZ 2105)

Klim Baikov – Andrey Kleshchev Foto: Mari Kirss

ning veoautode arvestuse EMV10 parimad Taavi Niinemets – Esko Allika (GAZ 51A).

Taavi Niinemets ja Esko Allika Foto: Marleen Maask

Järjekorras 16.Lõuna-Eesti rallil sõidetakse 11 kiirukatset ning läbitakse 110,25 katsekilomeetrit.

Reedel läbitakse karusell süsteemis neli kiiruskatset, millest kaks viimast sõidetakse Võru linnatänavatel. Võistlus jätkub laupäeval seitsme kiiruskatsega. 16.Lõuna-Eesti ralli punktikatse on SS10 Aegaon Watches (Luhamaa).

Lõuna-Eesti ralli parimale punktikatse Läti ja kiireimale esiveolisele võistluspaarile on Eesti esimene käekellatootja AEGAON välja pannud auhinnaks mudelid „Tabula Rasa“ seeriast, mis on just autorallist inspireeritud.

Võistluse stardi- ja finišipoodium asub Võru keskväljakul ning hooldusala Pikk tänav 2, A1000 marketi territooriumil.

16. Lõuna-Eesti rallipasse (käepaela) on võimalik soetada katsetelt ja kõikidest Võru Olerexi tanklatest ning ka Vastsesellina Olerexist, hinnaga 10 eurot. Katsete üksikpiletid on müügil katsetel ning hinnaks 5 eurot.

Lõuna-Eesti ralli 2018 võistlejate nimekirja, katsete kaardid jpm. leiab ralli nädala kolmapäeval ilmuva Autolehe vahelt, mis on saadaval ajakirjanduse müügipunktides üle Eesti.

Ametlik ralliraadio on RING FM, mis levib Võrumaal sagedusel 101,7 MHz. Stuudios tervitavad rallifänne Margus Kiiver ja Oskars Kaņeps-Kalniņš ning katselõpu intervjuusid toovad kuulajateni Gunnar Siiner ja Siim Metsmaa .